8 rzeczy, które musisz zrobić, kiedy masz problem natury prawnej

Posted on 24/09/2020 7:47am

Jeśli posiadamy znaczny majątek z pewnością możemy nie raz potrzebować pomocy notariusza. Trzeba korzystać z tego typu usług prawnych, aby uregulować wszystkie formalności, które dotyczą większego majątku.
Prawo
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Pamiętajmy, że do notariusza należy udać się osobiście, aby podpisać dokumenty, stąd też najlepiej znaleźć notariusza w pobliżu miejsca zamieszkania. Poza tym powinniśmy mieć świadomość, że kancelarie świadczą niekiedy usługi z dojazdem do klienta. Jest to raczej istotne, jeśli osoba, która musi sygnować dokumenty jest chora lub nie może się samodzielnie poruszać. Notariusz może naturalnie zażądać zwrotu kosztów dojazdu, stąd też jeśli mieszkamy na przykład w Dąbrowie Górniczej, która jest raczej dużym miastem, sprawdźmy wcześniej położenie najbliższej kancelarii. Przykładowo notariusz w Dąbrowie Górniczej - (polecamy) będzie dogodniejszym wyborem, jeśli mamy mieszkanie w tym mieście, niż kancelaria mająca swoją siedzibę w innym miejscu. Tego typu usługi są niezbędne w sytuacji, gdy niezbędne jest sporządzenie, przykładowo pełnomocnictwa przez osobę starszą, która nie może wyjść z mieszkania.ksiazki do prawa
Do notariusza można także wybrać przed zawarciem związku małżeńskiego, jeśli posiadamy znaczny majątek (zerknij jak przebiega inwentaryzacja majątku) i chcielibyśmy zachować częściową rozdzielczość.

W dzisiejszych czasach dostęp do nowych informacji jest bardzo istotny, zatem przeczytaj wpis z witryny, gdyż mówi on o pokrewnej sprawie.

Sporządzenie odpowiedniej umowy, tak zwanej intercyzy przedmałżeńskiej, to zabezpieczenie w razie sporu małżeńskiego. Tym sposobem nie stracimy swoich dóbr. Intercyza może zawierać zredukowanie lub rozszerzenie wspólności majątkowej. Wspólność ograniczona ma miejsce wówczas, gdy wyłączamy ze małżeńskiego majątku pewne jego elementy. Majątek można podzielić według uznania, ale tak, by została jakaś część wspólna. Wspólność rozszerzona to jej poszerzenie o przedmioty z majątku osobistego. Nie może ona jednak obejmować m.in. rzeczy otrzymanych w drodze spadków lub darowizn. Mówiąc wprost znaczy to, że jeśli nabyliśmy samochód przed zawarciem związku małżeńskiego to możemy go podłączyć do intercyzy, tymczasem jeśli była to darowizna, to niestety nie.

Statystyki pokazują, że znacznie więcej intercyz podpisuje się w większych miastach, jak na przykład Dąbrowa Górnicza. Obecnie młodzi ludzie zazwyczaj dorabiają się dużych pieniędzy jeszcze przed zawarciem małżeństwa. Mając świadomość rosnącej liczby rozwodów, chcą się zabezpieczyć przed potencjalnymi stratami majątkowymi.

Tags: mieszkanie, gwarancja, statystyki, akt notarialny, kancelaria, darowizna