Analiza wymagań dla współczesnych rozwiązań technologii informacyjnej i nie tylko

Posted on 13/02/2022 7:24am

Prince2 to znana oraz zalecana metoda zarządzania projektami, jaka jest oparta na produktach. Teraz prince2 jest wykorzystywana praktycznie wszędzie, albowiem metodę tą można zastosować w wielu projektach rozlicznego rodzaju o odmiennej wielkości. Nazwa Prince2 dokładnie znaczy Projekty Sterowalne W Środowisku i jest skrótem od angielskiego zdania Projects In Controlled Environments.
zarządzani projektem
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com
Metoda ta jest tak skuteczna, ponieważ cechuje ją procesowe podejście do nadzorowania projektami. Prince2 w niesłychanie dogłębny i sprecyzowany sposób określa aż siedem procesów najwyższego rzędu, a te z kolei dzielą się na pojedyncze podprocesy, takie jak strategiczne rozporządzanie projektem, kierowanie etapem, otwieranie projektu i sporo innych.

Nie ociągaj się! Jeśli zaintrygował Cię ten temat, to wejdź w adres tej podstrony (http://www.account-pl.eu/swiadczone-uslugi/audyt) i zobacz, co dla Ciebie z zaangażowaniem opracowaliśmy.

Rzecz jasna każde te procesy i podprocesy są konkretnie i skrzętnie objaśnione, w związku z tym jeśli jesteś szerzej zainteresowany tym tematem to serdecznie zachęcamy do osobnego zgłębienia tejże rzeczy. Z pewnością informacje, które odszukasz na temat metody prince2 okażą się dla Ciebie nie tylko interesujące, ale również ogromnie przydatne i pożyteczne.


Prince2 to też metoda wytyczana jako analiza wymagań,
zarządzanie projektem
Author: Nguyen Hung Vu
Source: http://www.flickr.com
bowiem proponuje ona najlepsze praktyki w zarządzaniu projektami informatycznymi, choć aktualnie jest ona dodatkowo stosowana w innych obszarach, a wszystko to dzięki jej wielkiej efektywności - . Jako ciekawostkę powinno się dodać, iż metoda ta ma swój start w latach siedemdziesiątych, gdy przez prywatną firmę Simpact System Limited pozostała zaplanowana metoda PROMPT.

Metodę tą wzbogacono po pewnym czasie o kwestię zarządzania jakością i właśnie tak urodził się Prince. W roku 1996 po raz pierwszy pozostała wydana nowsza metoda, to znaczy omawiana przez nas metoda prince2. Nie da się ukryć, iż niezmiernie prędko zaczęła zyskiwać sobie obfitą renomę, szczególnie w Wielkiej Brytanii, aczkolwiek dziś jest ona w rzeczy samej znana już praktycznie na całym świecie. W 2009 roku wydano też nowiuteńką wersję prince2.

Tags: projekt, Zarządzanie, proces, metoda