Angielski w interesach

Posted on 19/06/2018 8:47pm

Aby dobrze opanować angielski, należy spędzić wiele lat intensywnej nauki w dobrych instytucjach naukowych. Najważniejsze jest rzecz jasna dokładne wyuczenie się fundamentów. W następnej kolejności można zwiększać swoje możliwości w konkretnych dziedzinach językowych. W naszym kraju działają placówki edukacyjne, które nauczają niezbędnego słownictwa z danego obszaru.
rozmowa pomiędzy dwiema kobietami
Author: Connect Euranet
Source: http://www.flickr.com
Najchętniej wybierane są szkoły oferujące naukę języka angielskiego finansowego. Dlatego tak jest?

Obecnie podstawowym językiem na świecie jest angielski. Swoją pozycję zawdzięcza 2 bogatym krajom – Stanom Zjednoczonym oraz WB. To oddziaływania kulturalne, finansowe oraz wojskowe tych mocarstw spowodowały, że obecnie angielski przyswoić sobie zwyczajnie trzeba. Angielski - zobacz więcej - okazał się naczelną mową wielu dziedzin życia – jest w użyciu np. w kontaktach biznesowych. Wiele wielkich koncernów na światowym rynku jest sterowanych przez Anglosasów. Brak umiejętności komunikowania się w języku Szekspira jest poważną przeszkodą dla każdego, kto pragnie osiągnąć wiele we współczesnej rzeczywistości.

A jak prezentują się lekcje w szkołach, które oferują naukę business English (tu znajdziesz więcej: kurs angielski (adres tej strony) w biznesie)? Najpierw przewidziane jest, rzecz jasna, nauka słów z tej materii. Są to sformułowania, których może nie znać nawet rodowity Amerykanin. Nie ma się co dziwić – przecież także w polskim są branżowe określenia, nieużywane przez osoby spoza danego obszaru. W placówkach językowych wykładane są też pojęcia z dziedziny prawa, ponieważ biznes jest nieodłącznie związany z systemem prawnym w konkretnych kraju. Trzeba pamiętać, że w krajach anglosaskich działa totalnie inny system prawa niż nad Wisłą.Istotnym aspektem jest poznanie norm w interesach. Każdy kraj charakteryzuje się odmiennymi normami, które dotyczą na przykład sposobów zawierania umów. Rozsądnie jest dowiedzieć się, w jaki sposób trzeba zwracać się do klienta z obcego państwa, by okazać mu respekt.

Tags: USA, biznes, firmy, słowa, język, zajęcia, business