Bez facebooka ani rusz

Posted on 28/07/2017 9:42am

Marketing społecznościowy zrobił ostatnimi czasy zadziwiająca karierę. Każdy ważny polityk ma obecnie aktywne konto na facebooku i/lub Twiterze, z uroków sieci korzystają też samorządy i jednostki publiczne, takie jak domy kultury, kluby, muzea, instytucje naukowe.
w sieci
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Nikogo już nie dziwią filmy promocyjne na portalu youtube, konkursy czy zaskakujące akcje i eventy. Jeśli tego typu instytucje – mające opinię skostniałych – działają już aktywnie w sieci, właściciele małych lub większych firm nie mogą sobie pozwolić na obojętność wobec tego rodzaju działań, nawet jeśli nie zajmują się sprzedażą internetową swoich produktów.Firma to przecież nie tylko marketing, który przekłada się na wymierne zyski, ale także public relations – wszelkiego typu działania wizerunkowe, budujące pozycję firmy na rynku , których wynikiem jest to, że staje się ona wiarygodna. Globalna Sieć jest świetnym narzędziem działań public ralations, gdyż w zazwyczaj są one niskonakładowe.

Wystarczy tylko starcie skorzystać z pomocy specjalistów, by potem samodzielnie, lecz z rozmysłem, budować swój wizerunek dzięki sieci. Fachowa agencja interaktywna pomoże nam stworzyć fanpage na facebooku, który możemy już prowadzić samodzielnie, chyba że nie mamy wykwalifikowanych pracowników. Koszty, jakie miesięcznie zapłacimy tego rodzaju agencji za powadzenie naszego funpage’a, są jednak niższe niż koszty osobowe osobnego pracownika ds. PR-u.

Algorytm Panda i Pingwin, pozycjonowanie
Author: Artefakt Sp. z o.o.
Source: Artefakt Sp. z o.o.
Poza tym istotną dziedziną aktywności powinna być dobrze opracowana strona WWW firmy, będąca nadrzędna wobec działań facebookowych, które z reguły są bardziej lekkie, humorystyczne i nienachalne pod względem marketingowym. Dlatego dobra agencja social media doradzi nam, by wszelkiego typu akcje promocyjne przeprowadzać raczej na naszej stronie internetowej, a facebook pozostawić na integrację ze społecznością, nowinki, spoty i zdjęcia.

Aby wyszukać dobrą agencję interaktywną, np. we Wrocławiu powinniśmy wklepać w gogle frazę strony www wrocław lub agencja social media Wrocław - opinie o Artefakt (opinie o Artefakt). Porównajmy oferty firm, zwracając szczególną uwagę na ich portfolio i zdobytych klientach. Nawet jeśli nasza sprzedaż nie ruszy z kopyta, na pewno poprawimy wizerunek naszej firmy i sprawimy, że stanie się ona bardziej rozpoznawalna na rynku.

Tags: YouTube, Public Relations, strona WWW, Marketing społecznościowy, agencja social media