By praca była wykonywana na odpowiednim poziomie, czyli motywacja jest bardzo istotna

Posted on 02/10/2019 7:38am

Nieprawdopodobnie dużo osób ma problem ze zmotywowaniem się do pracy. Nieprawdopodobnie często przychodzimy do biura, ale robimy wszystko, aby w istocie nie pracować. Plotkujemy z kolegami z pracy, pijemy kawę, czytamy aktualne wiadomości. Co robić, aby motywacja w pracy była naprawdę wysoka? Jak się zmotywować?

Jak się zmotywować to pytanie, które zadaje sobie naprawdę ogromnie wiele osób. Motywacja w pracy ma potężne znaczenie, jeżeli chodzi o urzeczywistnianie obowiązków. Osoby, które poczują, że brakuje im motywacji bądź chcą w ogóle nie pracować, albo wykonują swoją pracę źle. Zagadnienie motywacji podejmowane jest przez specjalistów od dawna. Mówią oni zarówno o motywacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

motywacja do pracy
Source: pixabay.com
Niezwykle silna, a równocześnie wspaniała jest oczywiście motywacja wewnętrzna, która będzie wynikała z naszych osobistych potrzeb oraz oczekiwań. Motywacja zewnętrzna dyktowana jest na przykład postawą szefa, który straszy pracownika, że straci pracę, jeżeli ten nie zacznie pracować we właściwy sposób.

Zaintrygował Cię ten temat? To rewelacyjnie! Następne tak samo zajmujące artykuły odszukasz pod poniższym odnośnikiem - tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg.

Czynności realizowane na skutek motywacji zewnętrznej są najczęściej wykonywane gorzej. To motywacja o charakterze wewnętrznym jest kluczem do sukcesu, a zadaniem przełożonego jest ją wzbudzić.W naszych czasach sporą popularnością cieszą się kursy z motywacji osób zatrudnionych. Prowadzone są przez odpowiedzialnych coachów, którzy najczęściej są psychologami. Posiadają oni ogromną wiedzę z zakresu budowy ludzkiej psychiki i wiedzą, co robić, aby obudzić w kimś motywację do pracy. Jednym ze sposobów wybudzania motywacji jest ukazanie korzyści, jakie możliwe są do osiągnięcia w efekcie zwiększonego zaangażowania się w pracę.

praca na komputerze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Mając świadomość jak próżni są ludzie, nie warto jednak wskazywać na takie czynniki, jak zwiększone zadowolenie szefa, ale przykładowo na awans oraz szansę na kierownicze stanowisko. Wspaniałym motywatorem są także wyższe zarobki. I to właśnie z uwagi na nie większość osób postanawia lepiej przykładać się do swoich obowiązków. Ogromny poziom motywacji wewnętrznej sprawia, że chętniej przychodzimy do pracy, jesteśmy z niej bardziej zadowoleni, daje nam ona satysfakcję. W efekcie można wykonywać swoje obowiązki jeszcze lepiej. I wpadamy wtedy w niezwykle pozytywne w tym wypadku zamknięte koło, które w pewnym momencie będzie miało duże znaczenie.

Tags: psychologia, psychika, obowiązki