Certyfikat gost – co to takiego?

Posted on 22/06/2018 2:03am

Polska w 1989 roku odzyskała na dobre niepodległość. Później upadł ZSRR i UW. To bardzo istotne, gdyż jest on niezbędny w relacjach biznesowych z rosyjskimi przedsiębiorcami. Ale oprócz języka, należy pamiętać o certyfikacie Gost R
.

Certyfikacja gost
Zmartwychwstał handel i relacje finansowe z Niemcami, Wielką Brytanią, Włochami. Po akcesji do zjednoczonej Europy kwestia ta uległa zmianie. Ludzie biznesu spostrzegli, że zaraz za granicą Polski istnieje wielki i zaniedbany rynek do sprzedaży (aktualne wiadomości - www.certificator.eu/). Rosja po długim czasie odwrócenia znów stała się modna. Turyści docenili budowle Moskwy i Petersburga, prawdziwym hitem jest podróż koleją Transsyberyjską. W szkołach średnich i na uczelniach na nowo wrócono do nauczania języka Puszkina.

To obowiązkowy papier, który oznajmia, że towary spełniają odpowiednie standardy narzucone przez Rosję. Teren, na którym zachowuje ważność, to nie jedynie Rosja. certyfikacja jest ważna także w Kazachstanie, Gruzji i na Białorusi. Sporo biznesmenów myśli, że posiadając certyfikat ISO, opłacanie dalszej certyfikacji jest zbędne. Mylą się. W FR i w trzech stowarzyszonych państwach akceptuje się wyłącznie certyfikaty gost (kliknij tutaj).

Certyfikacja dla Rosji jest konieczna w wielu przypadkach. Obowiązujący wykaz produktów, objętych obowiązkiem certyfikacji, zobaczysz w sieci. Reguły się czasem zmieniają. Certyfikat Gost przyznaje się najczęściej na jedną serię towaru. W sytuacji, gdy zakładasz długoterminową wymianę biznesową, możesz ubiegać się także o certyfikaty Gost na czasową produkcję (ważność trzy lata) albo na fabrykę.Nie da się ukryć, otrzymanie pozwolenia tego typu, co Certyfikacja Gost-R, kosztuje wiele trudu. Zatem proponuję skorzystać z dostępnych w Internecie działalności, zajmujących się profesjonalnie tym zagadnieniem. Zanim zdecydujesz się na podobne usługi, dowiedz się, czy towar, jaki planujesz wwieźć na obszar rosyjski, jest załączony na oficjalnym wykazie.

Tags: rynek, gost, certyfikacja

Author: A.Z.