Ciekawy zawód, który gwarantuje interesujący rozwój. Jednocześnie konieczne jest, ażeby bez przerwy się doszkalać. To jest niezbędne w kari

Posted on 30/11/2021 6:44pm

Audytor wewnętrzny to przedstawiciel działu audytu wewnętrznego, takie zadania więc polegają na uczestnictwie w projektach audytorskich lub tworzeniu prac zawartych w planie audytu. Jaka jest ta praca? Każdy audytor powinien pojąć idealnie cele organizacji, specyficzny klimat ryzyka finansowego czy operacyjnego, w jakim działa dana organizacja.

Istotne jest też zaakceptowanie różnych zewnętrznych regulacji lub potrzeb, jakie reprezentują akcjonariusze oraz pozostali pracownicy danej organizacji.

Pragniemy Cię zachęcić do identycznie ciekawych wpisów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij odsyłacz i przeglądaj to, na co masz chęć.Kto może być audytorem wewnętrznym?
Karierę w tej dziedzinie można zrobić właściwie w 3 miejscach. Pierwszą z nich będzie firma audytorska, czyli prywatne firmy zajmujące się audytem na zamówienie. Pozostałe miejsca to dział audytu wewnętrznego oraz wybrany inny dział firmy. Audytor wewnętrzny jest coraz mocniej docenianym fachowcem na rynku pracy. Mimo to, aby tak było wymagane jest 2-3 letnie doświadczenie, a ponadto powinien on posiadać dużą wiedzę teoretyczną. Powinien dobrze definiować procesy biznesowe, doskonale rozumieć metodologię przeprowadzania audytu - akademiaecoms.pl - szkolenia

zapoznaj się z ofertą
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Niezwykle istotne są udokumentowane kwalifikacje zawodowe. Może być też tak, że dany audytor jest po prostu w okresie uzyskiwania kwalifikacji. Najważniejsze cechy takiego fachowca to z pewnością dokładność i terminowość, a także gotowość do dość intensywnych podróży służbowych.

Czy masz pytania odnośnie do omawianej tematyki? Jeśli tak, to kliknij tu i poznaj informacje na to zapytanie - niewątpliwie okażą się one bardzo ciekawe.

Jak audytor wewnętrzny posiada umiejętności zarządzania zespołem oraz niezbędną wiedzę merytoryczną, to może awansować na menadżera ds. audytu wewnętrznego. Niemniej, są inne możliwości owocnej kariery.

Można przykładowo zostać specjalistą czy kierownikiem w jednym z działów operacyjnych. Możemy też być kontrolerem finansowym w małej firmie. Z pewnością pomaga zdobycie odpowiednich kwalifikacji, jak ACC czy CIMA.

Warto ciągle trzymać rękę na pulsie, to oznacza rozwijać się w takiej wąskiej specjalizacji, pomagają w tym na pewno odpowiednie szkolenia, jak audytor wewnętrzny systemu zarządzania jakością szkolenie (więcej na ). Branie udziału w takich uzupełniających szkoleniach na pewno pomoże nam to w samorozwoju. Zwłaszcza, iż aby być coraz lepszym specjalistą trzeba zawsze dodatkowo się dokształcać.

Tags: organizacja, kwalifikacje, doświadczenie, specjalistą, podróż służbowa