Co daje nam pozycjonowanie?

Posted on 13/04/2019 6:48am

Już w chwili tworzenia strony www warto zadać sobie podstawowe pytanie: jakim sposobem internauci dowiedzą się o jej funkcjonowaniu? Reakcją na pytanie jest tzw. optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. To aktualnie idealna, zapewniająca spodziewane efekty forma reklamy.

SEO
Author: Paloma Gómez
Source: http://www.flickr.com
Świadomość użytkowników sieci wzrasta każdego dnia co sprawia, że frazy, tematy zagadnień przy wyszukiwaniu są coraz bardziej precyzyjne. O ile jeszcze niedawno pozycjonowanie było przeznaczone dla sklepów internetowych, na dzień dzisiejszy powinny zainteresować się nim wszystkie osoby posiadające strony internetowe. W końcu zdaliśmy sobie sprawę z tego, że przykładanie wagi wyłącznie do szaty graficznej, nie jest gwarancją powodzenia.

Pozycja strony w wyszukiwarce zdecydowanie wpływa na liczbę jej odwiedzin. Im lepsza, tym większa popularność strony. Dzięki wysokim pozycjom na optymalne słowa kluczowe, dociera się do grupy docelowej, to następny powód dla którego warto zdecydować się na tę usługę.Pozycjonowanie stron to nie tylko wybieranie keywords.

Zasadnicze znaczenie ma także linkowanie, a zatem ulokowanie linka z adresem naszej domeny na innej stronie www. Prawidłowo linkowany blog ma coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania czyli mamy coraz większy ruch na stronie. To przekłada się na interesy i owocuje pozyskaniem nowych odwiedzających. Rozróżniamy dwa główne typy linków: rel nofollow i dofollow. Co oznaczają te określenia?

Internet, kabel
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W przypadku linków dofollow: jeżeli strona A ma lepszy ranking SEO niż strona B to link dofollow z A do B pomaga B w osiągnięciu wyższego statusu SEO w ogólnym indeksowaniu.

Linki nofollow to rodzaj linków również istotnych dla SEO bloga. Ogólna liczba linków jest brana pod uwagę w uzyskaniu wysokiej pozycji SEO bloga. Wszystkie linki nie powinny być dofollow, ponieważ prezentuje się to sztucznie i bardzo podejrzanie dla przeglądarek www.Powinniśmy dlatego odpowiednio zbalansować nofollow i dofollow. Miejmy na uwadze jednak, iż największe znaczenie dla uzyskania wysokiego rankingu w wyszukiwarce internetowej treść bloga. Nawet linki nam nie pomogą jeżeli nie będziemy na bieżąco publikować nowych wpisów.

Tags: pozycjonowanie, linki, linkowanie