Co powinno się wiedzieć na temat przechowywania danych danych? Kilka niezbędnych informacji

Posted on 18/09/2017 6:44am

Przechowywanie danych, a zwłaszcza danych osobowych objęte jest zapisami ustawy o ochronie danych osobowych. Zgodnie z tą ustawą nasze dane osobowe muszą być właściwie gromadzone oraz przechowywane. Przepisy wymienionej ustawy regulują także, jak te dane można udostępniać.

Każdego dnia
dokumenty
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
na terenie naszego kraju powstają setki różnych dokumentów. Znaczna część z nich ma klauzulę, że zgadzamy się na przechowywanie danych. Podpisanie się pod wymienioną klauzulą oznacza, że zgadzamy się nie tylko na ich przechowywanie, ale także na może być dokonywana statystyczna analiza danych. Jeśli chcesz przeczytać więcej obowiązkowo zobacz http://nauka.metodolog.pl/. Tworzenie baz danych jest wymagane między innymi do celów statystycznych - strona. Tworzenie baz danych to obowiązek wielu instytucji. Taki obowiązek mają między innymi sklepy zajmujące się sprzedażą internetową. Pamiętajmy, że nawet po podpisaniu klauzuli o przechowywaniu i udostępnianiu naszych danych osobowych mamy prawo we wskazanej przez siebie chwili uzyskać do nich dostęp. Można także zażądać, aby dane te zmieniono lub nawet usunięte z bazy danych. Takie prawo daje nam przytoczona na samym początku ustawa o ochronie danych osobowych.
praca przy komputerze
Author: Hywell Martinez
Source: http://www.flickr.com


Najróżniejsze dane gromadzą między innymi urzędnicy administracji publicznej. Analizy danych, które zbierają są im potrzebne do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Analiza statystyczna niezwykle często wykonywana przy użyciu narzędzia, którym jest arkusz kalkulacyjny Microsoft. Sporo dodatkowych wiadomości znajdziesz pod tym linkiem kliknij. Wspomniana analiza statystyczna stosowana jest w rozmaitych dziedzinach naszego życia. Sięga po nią między innymi kilka gałęzi nauki.Elementarnym narzędziem w tym przypadku są ankiety. Zrodziła nawet oddzielna nauka, zajmująca się analizą danych. Nauka to znana dużej liczbie osób statystyka. Zajmuje się ona badaniem bardzo różnych problemów, w tym chociażby problemów socjologicznych oraz ekonomicznych. Znaczna część z nas zetknęła się z badaniami statystycznymi chociażby w czasie ostatniego spisu powszechnego. Statystyka posługuje się wykorzystuje w prowadzonych przez siebie badaniach rozmaitymi metodami. Dzieli się ją na trzy elementarne działy. Jednym z tych działów jest statystyka opisowa, która wykorzystuje parę technik do prowadzenia badań.

Tags: Internet, Excel, przechowywane