Co prawdziwy mężczyzna powinien włożyć na siebie na rozmowę kwalifikacyjną o pracę?

Posted on 27/07/2023 9:27am

Dawniej właściwy strój był kwestią dobrego wychowania. Nikt nie przyszedł do teatru w bluzie, bądź też nie pokazał się na oficjalnej uroczystości w klasycznych dżinsach. Jednak od pewnego czasu, szczególnie w środowisku młodych ludzi obserwuje się pewne zmiany w tym zakresie. Dziś nikogo już nie dziwi, że na egzamin ktoś przychodzi w ubrany byle jak, a do filharmonii w dżinsach.


Umowa biznesowa
Author: Startup Registry
Source: http://www.flickr.com
Są jednak okoliczności, w których właściwy ubiór jest naszą wizytówką i poprzez efektowne ubranie kształtujemy swój wizerunek. Jedną z takich sytuacji jest niewątpliwie rozmowa kwalifikacyjna. Osoba, która odbyła typową rozmowę kwalifikacyjną wie, że potencjalny pracodawca ocenia nie tylko naszą aplikację, lecz również naszą prezencję. Stąd też to bardzo ważne żeby odpowiednio dobrać strój. Szczególnie mężczyźni mogą w tym temacie mieć nieco skromniejszą wiedzę, gdyż szczególnie w Polsce znacznie mniej dbają o swój wygląd niż kobiety. Dlatego też prezentujemy kilka rad na temat, co założyć na rozmowę kwalifikacyjną radzi.

Zazwyczaj uniwersalny zestaw to naturalnie granatowe spodnie od garnituru i dobrej jakości koszula. Jeżeli wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną w banku, lub typowej korporacji, powinniśmy znać panujący tam dress code. Na pewno warto ubrać jest garnitur w jednolitym kolorze, biała koszula i naturalnie elegancki krawat.

Nie czekaj: przejdź do serwisu biuro podatkowe białystok, aby otrzymać uzupełniające info na przedstawiany w artykule zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twą recenzję!

Pamiętajmy, że ubiór musi być elegancki. Poza tym warto postawić na jeden dobry dodatek, na przykład skórzaną teczkę lub markowy zegarek.

Czego powinniśmy unikać? Po pierwsze pastelowych garniturów, które bardziej kojarzą się z przyjęciem ślubnym niż spotkaniem biznesowym. Oprócz tego wzorzystych koszul. Dopuszczalne odcienie to zazwyczaj biel, a także ecru. Ponad to koszula musi mieć długi rękaw. Pamiętajmy, że podczas rozmowy o pracę zazwyczaj przeżywamy duży stres i nierzadko się pocimy. Dlatego też warto zainwestować w koszulę z dobrej bawełny. Można poza tym dokupić dodatkowe wkładki, które wchłaniają pot. Co istotne skarpety muszą być w kolorze garnituru, zazwyczaj czarne lub granatowe i na tyle długie, by w pozycji siedzącej zasłaniały łydkę.
Kolejny istotny element ubioru męskiej to naturalnie obuwie. Standardowe rozwiązanie to dobrej jakości obuwie w kolorze garnituru i paska o eleganckim fasonie. Warto zwrócić uwagę, by sznurówki były dopasowane kolorystycznie do obuwia.

Schludny wizerunek to często decyduje o pierwszym wrażeniu w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, szczególnie w branży, w której obowiązuje typowy dress code. Stąd też jeśli ubiegamy się o posadę właśnie w branży tradycyjnej, do których zaliczane są np. banki, firmy ubezpieczeniowe, wtedy warto zastosować się do naszych porad.

Tags: porady, rozmowa kwalifikacyjna, ubiór, dress code