Co to jest social media i z jakiego powodu korzystanie z tego typu usług może być niebezpieczne?

Posted on 19/01/2019 9:22am

Jak łatwo się zorientować, moda na serwisy społecznościowe trwa od ładnych kilku wiosen i nic nie wskazuje na zaniknięcie tego trendu. Ponadto korzystamy z jeszcze to nowszych portali, ale wszystkie mają wspólną cechę.
social media
Author: Jose Monsalve 2
Source: http://www.flickr.com


Gromadzą wiele tysięcy użytkowników.


monitoring
Author: encuentroedublogs
Source: http://www.flickr.com


Mogliby oni swobodnie się ze sobą porozumiewać oraz wysyłać sobie nie tylko wszelkie komunikaty tekstowe, lecz także zdjęcia i wszelakiego rodzaju Aplikacje. Od pewnego terminu funkcjonuje także powiedzenie, że jeżeli nie masz konta na jednym z najpopularniejszych portali z dziedziny social media, to nie ma Cię wcale. Jest to naturalnie wierutne oszustwo, gdyż zawsze mamy możliwość napisania do kogoś tradycyjnego listu, nie wspominając już o zwyczajnej rozmowie telefonicznej czy o zgrozo, rozmowie w realu. Z innej wszakże strony należy przyznać, iż portale społecznościowe zezwalają na łatwe oraz szybkie odzyskiwanie kontaktów ze starymi kolegami, jacy obecnie mieszkają w odległej czasem części Polski albo w innym kraju.


szkolenie
Author: brzeszczot
Source: www.sxc.hu


Nie należałoby tracić z pamięci, że od strony posiadaczy, takowe serwisy to czysty biznes, który ma na zamyśle przyciągnięcie jak największej liczby nieuświadomionych zagrożeń odbiorców. Dla przykładu: czy wiesz, iż jeżeli starasz się o posadę w jakiejś korporacji, jej pracownicy lubią kontrolować, z kim utrzymujesz kontakt, jakiego słownictwa używasz prywatnie oraz czy też nie chwalisz się jakimiś ekscesami? Trzeba pamiętać, co pozostawia się po sobie na stronach social media i kto posiada dostęp do tych informacji.
Najwłaściwiej wszakże jest postępować nienagannie bądź nie pisać zbytnio dużo. Pamiętaj także, iż zdjęcia Twego domu mogliby oglądać prawdopodobni włamywacze. Cóż, social media ma także swe drugie oblicze.

Tags: czasu, IT, właściciel, Aplikacje, strony