Co wypada wiedzieć zanim skierujemy się do banku?

Posted on 24/02/2019 7:27am

Wszelkie banki w żadnym wypadku nie są miłymi instytucjami finansowymi - oczywiście dbają o własny PR, w większości przypadków pracownicy banków są sympatyczni, całkowicie inni, niż stereotypowy urzędnik państwowy. Jednakowoż to wyłącznie przyjazna otoczka! Fakty są takie, że jeśli nie chcemy po podpisaniu umowy mocno żałować podjętej decyzji, skarżyć się na los, powinniśmy do wszystkiego podejść mega solidnie. Sorry, no tak właśnie jest. Taki właśnie mamy klimat.

fragment karty kredytowej
Author: Ed Ivanushkin
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie ten wstęp, nieco przesadnie alarmujący, wcale nie oznacza, że banki są bardzo złymi instytucjami, które tak naprawdę powinny być przez zwykłych ludzi najzupełniej ignorowane. Należy zachować uwagę, ale bez zbędnej paniki! Fakty są takie, że wszelkie banki, przynajmniej te, które świadczą usługi dla mieszkańców Polski, są całkowicie legalne, w zasadzie nie łamią polskiego prawa. Jeżeli podejdziemy z głową do współpracy z bankiem, a potem będziemy w terminie spłacali pozyskany kredyt (zobacz kredyt konsolidacyjny dla firm) (więcej informacji na ), jakby nie patrzeć nie będziemy musieli zmagać się z jakimiś problemami. Właśnie - jednak czy pozyskanie porządnego kredytu bankowego, który wcale nie zrujnuje naszego portfela jest realne?

Kredyt hipoteczny
Author: nickname
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście, że odpowiedź brzmi tak! Jeżeli podejdziemy profesjonalnie do tematu poszukiwania banku, perfekcyjnej oferty bankowej, pewnie wszystko będzie w porządku. Na początku należy umiejętnie, ze szczerością, ocenić własne zdolności kredytowe. Może nawet jeśli bank byłby skłonny udzielić nam pożyczki, i tak nie powinniśmy założyć, iż to sensowne? Zapewne to truizm - wszystkie zobowiązania finansowe wobec instytucji bankowych należy spłacić! Nawet jeśli bank zawiesi działalność, tak czy siak spłacenie zaciągniętego kredytu jest obowiązkiem. No takie są właśnie realia!Dbajmy o to by kredyt gotówkowy , mieszkaniowy czy chociażby samochodowy, zawsze były względnie nisko oprocentowane. Wiadoma sprawa - ciężko obecnie odnaleźć taką ofertę kredytową, która jest wielce korzystniejsza od innych, lecz to jeszcze nie musi znaczyć, iż rozejrzenie się za chociażby nieco korzystniejszymi rozwiązaniami jest kiepskim rozwiązaniem. W takim razie zwracajmy większą uwagę na banki, bo zdecydowanie nie chcemy paść ich ofiarą.

Tags: finanse, kredyty, banki, pożyczki