Co znaleziono w starożytnym grodzie Herakleion?

Posted on 09/06/2021 8:15am

W dniach, kiedy na każdym etapie życia możemy doświadczać prawdziwości powiedzenia mówiącego, że reklama jest motywacją handlu, nie zawsze wiemy kto właściwie wymyśla wszelakie taktyki na konkretną reklamę.
A przecież handel, a zatem reklama nie jest zjawiskiem nowym. Było znane już tysiące wiosen temu.


skoki na trampolinie
Author: Heather
Source: http://www.flickr.com


marki
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com


Czy wiesz, że okazały biznes miał miejsce przykładowo pomiędzy starożytnymi mieszkańcami Egiptu i mieszkańcami Grecji? W czasach Aleksandra Wielkiego funkcjonowało albowiem zalane obecnie portowe miasteczko o nazwie Heraklejon, do którego docierały różne okręty z towarami z różnych cywilizacji.

Inne, także bardzo zajmujące szczegółowe omówienie (https://inito.pl/ksiegowosc-amazon/) tego zagadnienia odnajdziesz w tym miejscu. Sprawdź koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Ciekawe, iż już wtenczas musieli istnieć ludzie wytwarzający pracę znaną dzisiaj jako firm (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-hipoteczny) marketingowy - odwiedź stronę Z jakiegoś źródła przecież nasi przodkowie musieli o swoich kontrahentach się dowiedzieć. Oraz tak jak kiedyś starożytni mieszkańcy Grecji zamieszczali na swych naczyniach wyryte napisy z hieroglifami, tak i dzisiaj doradca marketingowy pracuje dla firm z całkiem innej branży niż reklama.


doradca marketingowy
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
A aktywność nazywana jako marketing marki? Jeśli mieszkańcy Grecji byli w stanie promować hieroglifami jakąkolwiek pochodzącą z Egiptu działalność, tak czy my obecnie używając np. bluzkę z logo słynnej korporacji nie pracujemy poniekąd na rzecz reklamy renomy takiej firmy? A noszone przez nas w drodze z marketu plastikowe torebki? Czyż nie jest to akurat marketing marki? Oczywiście, iż tak. Owego typu przykłady można by wyliczać w nieskończoność.


Dzisiaj nawet kapcie, jeżeli wyłącznie mają usytuowane logo firmy, a przecież tak najczęściej jest, pracują na korzyść wytwórcy realizując funkcjonowanie określane jako marketing marki - marketing marki. Tak, promocja jest motywacją sprzedaży od czasów starożytnych aż do czasów dzisiejszych.

Tags: czas, ludzie, reklamy, handel, typ