Czy luksusowe hotele to cenione miejsca pracy?

Posted on 23/06/2021 12:35pm

Turystyka i hotelarstwo to nadal prężnie rosnący rynek. Na rozwój turystyki w Europie składa się wiele czynników. Przede wszystkim bogacenie się społeczeństwa i coraz bardziej mobilny styl życia. Każdy, kto dysponuje odłożoną gotówką chętnie wyjdą je na wakacje, zwłaszcza za granicę. Prawdą jest, że kryzys wyraźnie dotknął tę branżę, jednak od kilku miesięcy widać wyraźnie poprawę sytuacji.
Żeby zrobić szybką karierę w hotelarstwie trzeba się wciąż zdobywać nowe kompetencje ,a także być na bieżąco z najnowszymi trendami w branży. Przede wszystkim jeśli chcemy pracować w hotelu, powinniśmy uczyć się języków obcych. Standardowy język do opanowania to naturalnie angielski, jednak tak samo pożądany jest niemiecki. Poza tym istotne są umiejętności menadżerskie. Jednakże także tutaj powinno się przejść przez wszystkie szczeble kariery i szczegółowo poznać, jak działa hotel.

Niestety nawet najlepsze studia hotelarstwo nie zastąpią praktyki, stąd też warto zapoznać z bogatą ofertą szkół jak , zanim podejmiemy decyzję, do której chcemy uczęszczać. W tym wypadku bardzo wiele zależy od doświadczenia nauczycieli, którzy powinni do przekazywania
Małżeństwo siedzące na sofie
Author: Roman Boed
Source: http://www.flickr.com
przede wszystkim wiedzy praktycznej. Niestety wielokrotnie zdarza się, że poziom edukacji w szkołach hotelarskich jest niski. Wtedy studenci, którzy odbywają praktyki muszą zderzyć się z rzeczywistością i wielokrotnie odkrywają, że brakuje im elementarnej wiedzy o tym, jak wypełnić formularz na recepcji lub jak rozliczyć imprezę firmową. Nierzadko nauczyciele nie potrafią obsługiwać najnowszych programów, a także nie znają obowiązujących procedur, których wymaga nowoczesne hotelarstwo.

Jeżeli zaciekawił Cię nasz tekst, to do sprawdzenia (https://www.workservice.pl/praca/magazynier/krakow/) mamy następne opisy na stronie, którą umieściliśmy pod podanym linkiem.

Dzisiejszy wizerunek szkół hotelarskich nie jest pozytywny, stąd też nim wybierzemy się na jedną z nich, warto zawczasu zebrać możliwie jak najwięcej opinii o danej szkole. Jeśli chcemy wybrać studia turystyczne, również trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów.Modny kierunek turystyka i rekreacja musi rzetelnie przygotowywać swoich studentów do pracy w współczesnych hotelach, jak również w branżach pokrewnych, przykładowo ośrodkach SPA, większych centrach biznesowych czy biurach podróży. W trakcie praktyk studenci zdobywają niezbędne doświadczenie w hotelach w kraju i za granicą. Oprócz tego poznają mechanizmy funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw turystycznych, zdobywają wiedzę w zakresie geografii, a także reklamy.