Czy można zwiększyć obroty bez konieczności inwestowania pieniędzy na reklamę?

Posted on 23/09/2023 7:46am

Odpowiedź na wyżej wymienione pytanie brzmi "tak", przy czym dotyczy się to głównie znaczniejszych firm, które przede wszystkim na reklamę firmy wydają jakieś środki.


Rozwiązaniem jest budowa własnej bazy danych klientów.


fotograf w pracy
Author: Phil Parker
Source: http://www.flickr.com
Chodzi bowiem o nieco bardziej nowoczesne formy marketingu, które wykorzystują takie narzędzia jak firmowa baza aktualnych oraz potencjalnych odbiorców, przesyłanie zapytań ofertowych za pomocą poczty elektronicznej czy stosowania technik marketingu relacyjnego. Taka problematyka jak budowa bazy danych jest sprawą podstawową, żeby obszerne przedsiębiorstwa zajmujące się handlem czy sprzedażą świadczeń, mogły stale się rozwijać w dzisiejszym, znacznie szybszym niż kiedyś tempie życia. Specjaliści ds. reklamy przekonują, że to właśnie stworzenie bazy danych interesantów jest jedną z najefektywniejszych postaci podwyższenia sprzedaży.


Reklama outdoor'owa
Author: hobvias sudoneighm
Source: http://www.flickr.com


Trzeba zdawać sobie sprawę, że najdroższy jest klient nowy. Najczęściej nie zna ani konkretnej firmy, ani jej usług.

Skoro opisywana problematyka Cię interesuje i musisz ją poznać głębiej, więcej przeczytasz w treści (https://www.skilex.com.pl/kancelaria-prawna-swidnica/) - to nieco odmienny punkt widzenia na taką tematykę.

Dlatego też zazwyczaj podmioty lokują fundusze w reklamę po to, aby ten nowy odbiorca sam do firmy przyszedł. Jeżeli natomiast zbudujemy bazę klientów, wydatki tego typu promocji będą znacznie mniejsze. Podobnie wygląda kwestia klientów, którzy nabywają największą liczbę przedmiotów. Nowi interesanci nie mają jeszcze tak cennego zaufania.


Jeżeli jednak skorzystamy z funkcjonującej już bazy danych, to wysłanie im zapytania ofertowego drogą elektroniczną okaże się nie tylko łatwe, ale także przyniesie dużą szansę na to, że taka osoba do nas wróci. Będzie już miała odpowiednie doświadczenie, co sprawi, że nie będzie się bała o chociażby bezpieczeństwo podczas realizowania większych zakupów.

Tags: firmy, narzędzi, dane, działania