Czy opłaca się Wam zainwestować w obligacje korporacyjne

Posted on 09/10/2019 4:31am

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób ulokować swoje oszczędności, aby dawały zyski. Jednym ze szczególnie popularnych sposobów jest inwestycja w obligacje. Zanim odpowiemy na pytanie czy opłaca się w nie zainwestować, wartowyjaśnić, czym się cechują.
człowiek biznesu
Author: ricciofix
Source: http://www.flickr.com
Obligacje korporacyjne to obligacje, jakie są emitowane przez firmy. Mogą gwarantować stałe zyski, nawet na poziomie 10 albo 15 procent, co jest dużo korzystniejszą alternatywą podług innych rozwiązań - np. tradycyjnych lokat bankowych. Mają bowiem większe oprocentowanie. Jednak trzeba się liczyć z tym, że nie można ich rozwiązać w dowolnej chwili. Czy w takim razie opłaca się w nie inwestować? Każdy klient musi samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Szczegóły na .

Wiążą się bowiem, tak jak przed chwilą wspomniano, ze znaczniejszym zyskiem, ale ryzyko również jest niemałe. Dlaczego? Nade wszystko z tego względu, że jeżeli inwestor, jaki był emitentem, będzie niewypłacalny, posiadacze tych obligacji także na tym tracą. Do takich sytuacji nie dochodzi często, lecz trzeba być na nie przygotowanym. Przeważnie emitenci nie mają kłopotów finansowych i w ustalonym w umowie terminie osoba, jaka zainwestowała w obligacje korporacyjne, dostaje daną kwotę. Mówiąc o powyższej formie lokowania kapitału, trzeba dodatkowo zaznaczyć, co wchodzi w skład osiągniętego zysku. Są to oczywiście odsetki, jak też zysk kapitałowy oraz przychód pochodzący z reinwestowanych odsetek. Obligacje można zakupić na rynku pierwotnym albo na rynku wtórnym.Biznesmen
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Oferta obligacji korporacyjnych nie jest uciążliwa do znalezienia. Można jej poszukiwać w sieci, głównie z tej przyczyny, że jest to najwygodniejsza metoda. Nie musimy chodzić osobiście do instytucji finansowych, umawiać się na spotkania albo stać w kolejkach. Wszystkiego dowiadujemy się sami, a jeśli mamy zapytania, kontaktujemy się z konsultantami. Dobrze jest wziąć pod uwagę to rozwiązanie, gdyż można odnieść naprawdę duże profity, a na tym w końcu zależy każdemu, kto chce mądrze ulokować swój kapitał. W większości przypadków emitenci zapewniają godne zaufania obligacje oraz brak problemów z finansami w przyszłości, więc nie powinniśmy bać się inwestycji w obligacje, zwłaszcza, iż z obligacjami nie są związane żadne dodatkowe opłaty.

Tags: zyski, Przedsiębiorstwa, odsetki, przedsiębiorca