Czy outsourcing pracowniczy jest doskonałym wyjściem dla ciebie?

Posted on 03/07/2019 7:22am

Współcześnie w świecie interesu pojęcie outsourcingu stało się nadzwyczaj modne.


Outsourcingować można już właściwie wszelkie wydziały Przedsiębiorstwa: wytwórczość, logistykę, zaopatrzenie, obsługę konsumenta, sprzątanie, ochronę, kierowanie kapITałami czy księgowość.
sala weselna
Source: pixabay.com


cv
Author: César Santiago Molina
Source: http://www.flickr.com
Coraz bardziej popularny staje się outsourcing pracowników. Współdziałanie organizacji z agencjami zatrudnienia cały czas jednak ewoluuje a także wchodzi na wyższy poziom. Obecnie nie wyłącznie firmy wytwórcze kooperują z przedsiębiorstwami zajmującymi się outsourcingiem pracowniczym. Coraz to nagminniej po te usługi sięgają ogromne korporacje, które nie chcą już na własną rękę wypatrywać talentów menedżerskich, motywować swych pracowników, a nawet prowadzić zwykłej, bieżącej działalności kadrowej. Czy outsourcing pracowników możesz również z sukcesem spożytkować w swej firmie?


Kodeks pracy normuje outsourcing pracowniczy w artykule 231, dotyczącym fuzji bądź przejęcia przedsiębiorstwa. Wymieniony akt prawny stanowi, iż w przypadku akwizycji zakładu pracy nowy właściciel staje się stroną w dotychczasowych stosunkach zatrudnienia – razem ze składnikami materialnymi przyjmuje on jakby pracobiorców nabytej organizacji. Prowadząc małą firmę, nie opłaca się korzystać z usług agencji pracy, aby pozyskać pracowników i nimi zarządzać. Outsourcing pracowników może się przydać w dużych korporacjach, w jakich procesy kadrowe realizowane są masowo. Są oczywiście wyjścia pośrednie.


Pracodawca może powierzyć zewnętrznej agencji przeprowadzenie rekrutacji, zaś na etapie selekcji sam może weryfikować aplikacyjne dokumenty kandydatów, wprowadzać ich do pracy. Ostatnio często poszukiwani są w ów sposób pracownicy z Ukrainy.

Tags: dokumenty, klient, firma, IT, Przedsiębiorstwa