Czy praca jako księgowy jest opłacalna

Posted on 12/07/2018 8:55am

Sytuacja gospodarcza nie jest dobra i całkiem ciężko znaleźć pracę. Ludzie po studiach chcą teraz rozglądać za zawodem która zapewni zatrudnienie przez najbliższy czas. Czy takim właśnie zawodem jest księgowy? W poradniku spróbujemy przybliżyć plusy i minusy pracy księgowego.Pieniądze
Author: hisks
Source: http://www.sxc.hu
- Na pewno potrzeba mieć wytrwałość do liczenia i po prostu je lubić – wyjaśnia pan Błażej, zatrudniony przez biuro rachunkowe wrocław. – Trzeba być bardzo dokładnym i zwracać uwagę na niuanse. Czasami dosłownie szczegół, który nam ucieknie może kosztować klienta wielkie kary. Z pewnością nie wolno wykonywać nic w pośpiechu ani z myśleniem że jakoś to będzie. Dokładność i trzeźwe myślenie to podstawa. Nie trzeba posiadać ukończone studia ekonomiczne, by zacząć pracę jako księgowy, jednak jak najbardziej studia tego typu się przydadzą.

Osoba pracująca w rachunkowości może być zatrudniona na wielu posadach. Jego wypłata w istotnej mierze wiąże się z zakresem odpowiedzialności. Marzeniem wielu księgowych jest zostanie biegłym rewidentem albo księgowym w wielkiej firmie, która ma okresowe obroty rzędu milionów. Wiąże się to z dużo atrakcyjniejszymi niż uśrednione zarobkami.

Słów kilka o wypłatach jakich można się spodziewać. Nie ma tu wielkich pieniędzy i w małym miasteczku księgowy pracujący w niewielkiej firmie może spodziewać się pensji około 2000 zł. Im większa firma, tym wypłata przeważnie rośnie, ale zazwyczaj oscyluje wokół 3000 zł. Dopiero gdy ma się większe doświadczenie, specjalizacja w konkretnej branży jak przykładowo kwestie podatków za granicą czy inne wpływa dobrze na wypłatę. Wielkość miejscowości też ma znaczenie. Na przykład porządniej opłacane są usługi księgowe we Wrocławiu niż w niewielkich miastach.

Dobrą stroną zawodu jest stabilizacja. Kiedy księgowy troszczy się o własny rozwój i posiada wielkie doświadczenie to przeważnie zdobędzie pracę. Mądrze jest przyjrzeć się ogłoszeniom o pracę – zazwyczaj jest w nich zaznaczenie, że szukana osoba powinna mieć dwa lata praktyki zawodowej. Ponownie potwierdza się to, że sprawdzony ekspert da sobie rady na rynku nawet w niełatwych czasach. księgowy - www.rezerwy24.pl/halley_aktuariusze - księgowy (www.ekspert-plock.pl/)

Tags: pieniądze, firma, doświadczenie, studia ekonomiczne, księgowy, wypłata, pensja, specjalizacja

Author: S.S.