Czy księgowość przy jednoosobowej firmie musi być trudna? Sprawdź, czy istnieje na ten problem rozwiązanie

Posted on 22/06/2018 8:39am

Mawia się, że w RP prowadzenie firmy jest bezproblemowe. Niestety nie wszyscy tak sądzą. Gdy ktoś zakłada działalność gospodarczą, zazwyczaj już na początku przerasta go kilka spraw - tym jedna zdecydowanie najmocniej. To rzecz oczywista prowadzenie księgowości. Dla sporej grupy obywateli Polski to coś w rodzaju czarnej magii, coś czego nie można pojąć. Czy istnieje szansa, by ta dziedzina nie była tak przerażająca?
Odpowiedź może być tylko jedna – tak! Można robić księgowość - kliknij aby zobaczyć więcej - firmy jednoosobowej samodzielnie i wspomagać się specjalnymi programami, mającymi pomóc w prowadzeniu księgi. Niestety nie każdy może z nich skorzystać, a raczej – nie zamierza. Motywów jest kilka – brak wolnej chwili, brak ochoty, niewiedza, strach przed pomyłką. W tego typu przypadkach idealnym wyjściem jest zatrudnienie księgowej, która księgowość (pozostałe informację dostępne w serwisie) dla małej firmy posiada w małym palcu. Nie ma znaczenia, czy będzie to pracownik dużego biura oddelegowana do opieki nad daną mikrofirmą, osoba, samodzielnie prowadząca działalność czy ktoś, kto po godzinach swojej pracy zajmie się tym dorywczo.
księgowość
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Wszelkie działania, usługi rozrachunkowe ściągają ciężar prowadzenia rozliczeń z Klienta - więcej . W jego zadaniach zostaje tylko podsyłanie faktur VAT i papierów, które trzeba włączyć do dokumentacji całkowitej. Osoba lub firma, prowadząca księgi, wystawia i wysyła specjalne druki do skarbówki czy ZUSu, wylicza podatek i tak dalej. Zewnętrzna księgowa pomaga jednoosobowym działalnościom gospodarczym albo tym niewielkim, zatrudniającym parę osób (te potężne zazwyczaj posiadają swoje księgowe), więc tym, którzy albo nie posiadają na wspomniane tematy starczającej wiedzy, albo nie chcą przeznaczać cennego czasu na księgowość (ponieważ i tego typu przyczyny zlecenia tych działań są).


Jeżeli zatem macie firmę i szukacie kogoś, kto będzie was na bieżąco rozliczał, nie przejmujcie się, tylko szybciutko siadajcie przed laptopem i wyszukujcie.Zapewne znajdziecie w swoim mieście osoby, które księgowość firmy jednoosobowej znają od podszewki. A gdy już jej przekażecie opiekę nad księgami, będziecie mogli zająć się jedynie zarabianiem dużych pieniędzy. Księgowość małej firmy okaże się wtedy tylko formalnością.

Doczytaj:

Tags: sprzęt komputerowy, dokumenty, Urząd Skarbowy