Czy cykliczne zmiany ekspozycji w każdym sklepie za każdym razem będą jednakowo skuteczne.

Posted on 30/07/2021 6:45pm

Gdy wchodzi się do ledwie co otwartego marketu z technicznymi artykułami, albo dobrze znany sklep zostaje otwarty po jakimś większym remoncie, zwykle przez pierwsze kilkanaście minut klient nerwowo chodzi między regałami, poszukując stoisk z potrzebnymi mu towarami.

wyposażnie biur
Author: Tama Leaver
Source: http://www.flickr.com
Tam gdzie wcześniej były materiały biurowe, teraz czeka na zakup odzież ochronna, a w rogu, w którym, leżały lakiery - (kliknij odnośnik) i farby, ktoś zdecydował się położyć artykuły papiernicze Gliwice (poznaj naszą ofertę). Stoisko z doniczkami umieszczono gdzieś na końcu pod ścianą, a materiały stolarskie zajęły miejsce które wcześniej miał sprzęt AGD. Można się zastanowić, skąd się biorą te zmiany, jeżeli większość klientów i tak idzie do marketu budowlanego w ściśle określonym celu i przeważnie w pośpiechu przemierza wszystkie alejki w drodze do tej potrzebnej. Zmiany w stylu że zaciekawi go coś w czasie przejścia po sklepie, będą powodować jedynie zwiększoną frustrację i nikomu nie potrzebną stratę cennego czasu. Zanim klient wyszuka to, za czym przybył do sklepu i spodziewał się znaleźć w zapamiętanym wcześniej miejscu utraci wrażliwość na jakikolwiek bodziec mający zachęcić do zakupu następnych produktów.Zupełnie inaczej się przedstawia sklep spożywczy. Tu najróżniejsi specjaliści od technik sprzedaży i prezentacji towarów mają szerokie pole do popisu.

Namawiamy - idź tu (https://www.adwokat-horyza.pl/procesy-sadowe/) i przenieś się na następną naszą witrynę. Tam czekają na Ciebie świeże oraz fachowe wiadomości.

Hasła takie jak kreowanie potrzeby, zasada prawej ręki czy zasady właściwego układania produktów na półkach są znane każdej osobie odpowiedzialnej za sprzedaż, począwszy od opiekunów stoisk w markecie, na właścicielach lokalnych sklepików kończąc.

Geo Papier S.C.
Author: Erich Ferdinand
Source: http://www.flickr.com
A przynajmniej powinny być znane. Jeśli dodać do tego zastosowanie aspektów znanych z psychologii czy sensorycznych bodźców w postaci muzyki, oświetlenia i zapachów, normalnejest że spożywczy market ma dużo większe pole manewru w kwestii jakiś zmian w ekspozycji. W tego typu branży nie tylko warto, ale wręcz należy zmieniać i zaskakiwać, żeby klient nie popadł w rutynę codziennego kupowania i w wielu przypadkach zakupił dodatkowo jakiś konkretny produkt, jaki właśnie tym razem zwrócił jego uwagę.

Tags: zakupy, Produkty, sklep, klient, towary