Dlaczego należy zlecić prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu?

Posted on 05/02/2019 8:03am

Możemy rzecz jasna samemu prowadzić księgowość własnej firmy. W troszkę większych podmiotach częstokroć sensowne jest zatrudnienie księgowej .


Jednakże prowadzenie rachunkowości przez zewnętrzne biuro rachunkowe ma parę co najmniej plusów.


Księgowy - pracownik zawsze może nam się rozchorować.

Ten proponowany odnośnik, który widzisz, pokieruje Cię do ważnych materiałów na opisywany wątek - przeczytaj też odmienne teksty mające nie mniej trzymające w napięciu posty.

Może również odejść zostawiając nas z „zabałaganioną” rachunkowością.
Biuro księgowe z kolei (pomijając te najmniejsze) nie ma raczej podobnych przestojów a także (teoretycznie) zawsze w robocze dni powinno nas przyjąć. Tematy pracownicze, urlopy i choroby księgowego nas wówczas nie obchodzą, dlatego że mamy umowę z firmą, w jakiej zawsze znaleźć się powinna osoba kompetentna świadcząca nam usługi rachunkowe.


Reklama
Author: Kyuyoung Do
Source: http://www.flickr.com


prezent
Author: AFGE
Source: http://www.flickr.com


Praktyka dowodzi, że na ogół taniej będzie zawrzeć umowę z biurem księgowym niż zaangażować na umowę o pracę rachunkowego. Oprócz typowych kosztów pracowniczych odpadają nam również przykładowo koszta literatury podatkowo-finansowej, instruktaży etc.. Rzecz jasna powinniśmy również wziąć pod uwagę fakt, że zatrudnienie księgowej w przedsiębiorstwie łączy się także z niezbędnością wyposażenia tego stanowiska pracy w rynsztunek komputerowy jak też oprogramowanie. Dla profesjonalnej księgowej OCR faktury nie stanowią żadnej zagadki. Prócz prowadzenia księgowości wymagamy czasem innych usług z obszaru księgowości, albo podatków.


W spółkach co jakiś czas musimy odnaleźć biegłego rewidenta do zbadania sprawozdania finansowego, czasem musimy uzyskać prawną opinię, interpretację podatkową, czy może zmierzyć się z kontrolą podatkową, czy też skarbową.

Tags: sprzęt, programowanie, osoba, sprawy, zatrudnienie