Dlaczego warto ciekawie aranżować wystawy sklepowe?

Posted on 17/09/2020 8:03am

Niebanalnie zaprojektowana wystawa sklepu, zawsze zwraca uwagę przechodniów. Nawołuje do zatrzymania się choć na krótką chwilę, przyciąga wzrok, wzmaga wyobraźnię, a co istotne : zachęca, by zajrzeć do sklepu.
galeria handlowa
Author: jasonwoodhead23
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, nie wystarczy już postawienie w w witrynie sklepowej manekina (chyba, że zamierzony efekt projektanta). Przygotowanie wystawy sklepowej to wyjątkowe wyzwanie. Witryna nie powinna swym przepychem zniechęcać klientów, nie może być również nijaka. Na jakie aspekty powinniśmy w tej sytuacji zwrócić uwagę? Dokładność, tonacja, harmonia, to przepis na udaną witrynę.Przy dekorowaniu sklepów, zazwyczaj inspirująca jest dana pora roku czy zbliżające się święto. I tak wiosną większa część salonów, kwiaciarni przykuwa nasz wzrok energetycznymi odcieniami zieleni, a w święta Bożego Narodzenia niemal wszędzie widoczne są prezenty czy atrapy towarów, tzw. mokapy na tle ”puszystego” śniegu.Mężczyzna przechodzący obok sklepu
Author: Trevor Cummings
Source: http://www.flickr.com
Dekorację okna lub wnętrza sklepowego należy wykonywać szybko i sprawnie, mając na uwadze, aby okres zasłonięcia wystawy nie był zbyt długi. Zważmy, iż sklep pozbawiony na pewien czas ekspozycji na wystawie, ma zmniejszony obrót, a przez często powtarzające się, nieskończone zmiany dekoracji zaczyna tracić w oczach klientów. Z tego powodu najpewniej jest powołać się na profesjonalistów, wpisując w sieci frazę: dekoracje wystaw sklepowych (sprawdź informacje na sklepowa to wizytówka (zobacz: projektowanie wizytówek online) sklepu. Dyskretnie wysyła zaproszenie, mruga okiem, przyciąga uwagę klientów. Najważniejsze, by była odpowiednio zaprojektowana – wszystkie elementy muszą być zharmonizowane. Pomysłowy wystrój wystawy może być prawdziwą ucztą dla oka – sporo osób coraz częściej w wolnych chwilach decyduje się na tzw. window-shopping, czyli po prostu spacer z podziwianiem wystaw sklepowych. Pamiętajmy zatem - piękna witryna to doskonała forma reklamy wizualnej.

Tags: kwiaciarnie, sklepy, manekin