Fazy rozliczania PIT-u przez Internet

Posted on 16/07/2018 12:18pm

Jeżeli trafili Państwo na naszą stronę internetową, to znaczy, że jesteście już wyczerpani ręcznym wypełnianiem oświadczenia podatkowego, a stanie w długich kolejkach na poczcie bądź w urzędzie skarbowym to nie dla Was.

Faktoring
Author: David Goehring
Source: http://www.flickr.com
Czas to aktualnie towar nadzwyczaj deficytowy i w wielu wypadkach nie można pozwalać sobie na jego marnowanie. Jeżeli zatem jest możliwość jego zaoszczędzenia, to należy obowiązkowo z niej skorzystać. Zastosowanie przygotowanego przez nas narzędzia do rozliczania PIT drogą internetową, na pewno zaoszczędzi Państwu czas i podenerwowanie związane z wyczekiwaniem w kolejkach - .

Rozliczenie PIT krok po kroku to zadanie wyjątkowo łatwe, które potrwa jedynie parę minut. Nakłaniamy, więc do poświęcenia paru minut i przekonania się jak błyskawicznie i sprawnie może odbyć się e-rozliczenie.

Najpierw trzeba wybrać rodzaj deklaracji i uszykować dokumenty, które będą potrzebne do jej uzupełnienia. W razie niepewności program udzieli Państwu w tym zakresie stosownych wskazówek (tj. czy wybrać PIT 36, podatek dochodowy od osób fizycznych trzydzieści siedem czy inne). Do formularza zeznania podatkowego wpisuje się następnie swoje dane osobowe oraz informacje o źródłach i wysokości pozyskanego dochodu - Koniec roku podatkowego? Pomyśl o tym już dziś!.

Po odpowiednim wypełnieniu tych rubryk można przystąpić do wyboru przysługujących zniżek podatkowych. Nasz program daje też szansę przeznaczenia 1% podatku na wspomożenie działalności wybranej organizacji. Wszystkie omyłki pojawiające się w formularzu program weryfikuje non stop.

Gotowy formularz można następnie złożyć elektronicznie przy wykorzystaniu strony w sieci bądź też wydrukować go i dokonać rozliczenia w typowy sposób.

Sprawdź: Zeznanie podatkowe – jak możemy je złożyć?

Tags: czas, wiadomości, podatek, rozliczenie, formularz