Ile wynosi podatek od wynajmu mieszkania oraz kto musi go sfinansować?

Posted on 21/11/2020 8:19am

Wynajem mieszkania zdoła być bajeczną formą zysku, w związku z tym niemało osób posiadających wolne mieszkanie dzierżawcze decyduje się na jego wynajem. Ceny za wynajem mieszkania są przeróżne, niemniej posiadacze zdołają zarobić od 1000 złotych w górę w zależności od typu, okazałości bądź wyglądu mieszkania. Jednakże musimy pamiętać o tym, iż od każdego dostawanego przez nas dochodu należy odprowadzić podatek, także od dochodów uzyskiwanych z wynajmu mieszkania.

kliknij tutaj
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Osoba, jaka wypożycza mieszkanie zdoła zdecydować się na jedną z dwóch form opodatkowania pieniędzy z najmu. Pierwszą z nich jest skala podatkowa - 18 lub 23 procent, a drugą ryczałt od osiąganych dochodów, który wynosi 8,5 procenta. Warto zastanowić się nad tym, jaka opcja jest dla właściciela w wyższym stopniu opłacalna - strona .Oczywiście zależy to od konkretnych pojedynczych przypadków i od tego jakie koszta płaci posiadacz a które domownicy.

Sprawdź więcej porad w serwisie (https://www.traple.pl/kontakt) - rzucą nowe światło. Bez obaw - one odnoszą się do omawianej tematyki, zatem również Cię zainteresują.

Jeśli na przykład za wynajem mieszkania podatki właściciel nie ponosi żadnych kosztów - wszystko opłacane jest przez lokatorów, natomiast sam posiadacz zarabia rocznie 24 tysiące za wynajem (po 2 tysiące co miesiąc) to w takiej sytuacji bezsprzecznie o wiele bardziej rentowne będzie wybranie ryczałtu, który wyniesie 2040 złotych w czasie roku (170 złotych w skali miesiąca), zaś nie podatku na zasadach ogólnych, albowiem w tej sytuacji kwota ta będzie bezsprzecznie o wiele wyższa i wyniesie 4320 złotych na rok (360 złotych miesięcznie).
Mieszkanie
Author: Ben Heinrich
Source: http://www.flickr.com
Jak więc widać wynajem mieszkania zdoła być sprawą lekko skomplikowaną. Rozliczenie się z otrzymywanych dochodów jest sprawą konieczną i naturalnie nie wolno tego pominąć, bo nie zgłoszenie dochodów od wypożyczania mieszkania zdoła spowodować spore sankcje karne w wysokości grzywny.

Jednak jeżeli jako posiadacz nie chcesz być na wynajmie mieszkania stratny musisz niesłychanie dobrze zastanowić się nad tym, jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie najmocniej pomyślna.

Tags: cena, właściciel, lokatorzy, ryczałt