Jak można odzyskać pieniądze od dłużnika?

Posted on 16/07/2021 8:15am

Odebranie pieniędzy od dłużnika nie zawsze jest banalne. Jeśli zastanawiasz się nad tym jak odzyskać pieniądze od dłużnika to pożądane byłoby poznać się z kilkoma różnymi sposobami na odzyskiwanie pieniędzy od dłużnika. Jednym z nich jest choćby windykacja. Windykację stosuje się w takim przypadku, gdy mamy kłopot z polubownym odzyskaniem pieniędzy. Teraz usługi windykacyjne są proponowane przez rozliczne firmy, które mają sprawne metody na odzyskiwanie długów, w wielu przypadkach przynoszą one faktycznie wyśmienite wyniki. Sprawę można też skierować do sądu, jednak jest to rozwiązanie, jakie stosuje się w przypadku, kiedy żadne inne sposoby nie przynoszą efektów.
umowa z dłużnikiem
Author: Victor
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie nim zdecydujemy się na windykację lub inne sposoby odzyskiwania długów wskazane jest najpierw spróbować załatwić sprawę polubownie. Jedną z metod polubownego załatwienia sprawy jest wezwanie do zapłaty. Takie wezwanie wysyłamy listem poleconym z zaakcentowaniem, że w przypadku nie oddania długu sprawę skierujemy do firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem należności.

Realne, że w wypadku wezwania do zapłaty dłużnik zechce sprawę załatwić polubownie.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst umieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej tutaj, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Jeśli dłużnik chce spłacić dług to można zawrzeć z nim ugodę. Taka umowa ugody z dłużnikiem to wyśmienite rozwiązanie dla obu stron. Jednak żeby taką ugodę spisać obie strony muszą wykazać chęć oraz dobrą wolę, która nierzadko wiąże się z pewnymi ustępstwami, takimi jak przedłużenie terminu spłaty, rozstawienie długu na raty
ugoda z dłużnikiem
Author: Startup Registry
Source: http://www.flickr.com
czy też zrezygnowanie z którejś części zapłacenia długu.
Mimo wszystko rozwiązanie to jest naturalnie bardzo dobre i pomyślne, jest o wiele mniej stresujące, nie trzeba też załatwiać tego przez sąd czy windykacje co nierzadko jest lekko kłopotliwe. Aby dojść do zawarcia ugody na pewno obie strony muszą się ze sobą skontaktować i w drodze negocjacji określić tekst takiej umowy.

Jeśli niniejszy materiał jest według Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (http://silesia-fundusz.pl/kredyt-dla-zadluzonych-firm/) a znajdziesz w tamtym miejscu dodatkowe informacje. One również na pewno okażą się dla Ciebie interesujące.

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób powinna wyglądać taka umowa pozasądowa to wiele wzorów ugody z dłużnikiem zdołasz odszukać w Necie, niewątpliwie okażą się one dla Ciebie pożytecznym przykładem.

Tags: windykacja, dłużnik, zapłata