Jak rozliczyć PIT-37 - instrukcja

Posted on 03/01/2020 7:53am

Zeznanie PIT 37 jest najpopularniejszą deklaracją podatkową składaną w zwyczajnych przypadkach, gdy pracownik, zleceniobiorca czy też emeryt rozlicza swe jedyne źródła dochodów rocznych.


Owa deklaracja nie jest dla Ciebie, gdy rozliczasz pozarolniczą działalność gospodarczą bądź działy specjalne wytwórczości rolniczej.
program pit 2016 online
Author: Billie Ward
Source: http://www.flickr.com


W nich sam bowiem jesteś odpowiedzialny za obliczenie a także zapłatę należnego podatku . Gdy uzyskujesz zyski opodatkowane wedle skali tak za pośrednictwem płatnika (dla przykładu umowa o pracę), jak także bez pośrednictwa płatnika (dla przykładu sprzedajesz prywatnie regały na serwisie aukcyjnym), wówczas nie wybierzesz tej deklaracji. Zeznanie dotyczy jednostek, które do swoich przychodów nie doliczają dochodów małoletnich dzieci. Doliczenie może następować zarówno przy indywidualnym opodatkowaniu, przy wspólnym rozliczeniu, jak także rozliczeniu jako jednostka samotnie wychowująca maluchy. Doliczać nie należy jednak przychodów małoletnich z pracy, stypendiów oraz przychodów z rzeczy oddanych im do swobodnego użycia. Wówczas dalej możesz się opodatkować w PIT 37, zaś małoletni złoży własną deklarację, którą sygnować powinien jego rodzic albo opiekun.


Zeznanie dotyczy osób, jakie nie obniżają dochodów o straty z lat ubiegłych. Jeżeli doliczeniu podlegają straty - złożyć powinno się inną deklarację. PIT-37 możesz wypełnić natomiast za rok, w jakim wykazano stratę, czyli podatnik miast zarobić - stracił. Zeznanie dotyczy małżonków rozliczających się wspólnie, o ile oboje spełniają warunki do złożenia PIT-37. Omyłką jest złożenie łącznie deklaracji PIT-37, w wypadku gdy w roku, za jaki składa się rozliczenie, doszło do zawarcia małżeństwa albo do rozwiązania wspólności majątkowej.
Małżonkowie rozliczają się wówczas samodzielnie, każdy z nich na deklaracji, jaka jest dla niego stosowną. Miej na uwadze, że odliczenia, jakie przewiduje ustawa o PIT, tyczą się odrębnie każdego z partnerów. Program pit 2016 online za pomocą którego bez trudu się rozliczysz, jest dostępny w necie.

Tags: gra, zyski, dochody