Jak się zabrać za wdrożenie oprogramowania typy ERP, o czym należy pamiętać żeby takie wdrożenie było udane.

Posted on 22/06/2018 11:35am

Współcześnie działanie każdej większej firmy musi wymagać należytego wsparcia informatycznego. Najważniejszą sprawą, jaka jest wręcz konieczna, jest wdrożenie pakietu ERP, który uporządkuje biznesowe procesy zachodzące w firmie i zapewni efektywniejszą i wydajniejszą pracę. Jednak trzeba pamiętać o tym, że wdrożenie takiego systemu to dość kosztowne i wymagające zadanie, jakie nie zawsze zakończyć się musi pełnym sukcesem.


wydajność
Wymaga też często dużych zmian w organizacji firmy, do jakich przykładowo mogą mało chętnie podchodzić zatrudnieni. Dlatego też cały proces powinien być odpowiednio zaplanowany, i trzymanie się tego planu jest niezbędne aby osiągnąć końcowy sukces. Podstawową sprawą będzie wyszukanie odpowiedniego systemu, który będzie spełniał wszystkie wymagania firmy, zarówno obecne, jak też przyszłe. Należy w tym celu sprawdzić ofertę kilku różnych firm, ocenić oprogramowanie, jakie oferują, a dodatkowo dowiedzieć się, jak przedstawia się u nich sprawa wdrożenia.

Niezwykle istotnym etapem, który powinno posiadać każde wdrożenie systemu ERP jest dobrze wykonana przedwdrożeniowa analiza. To od nie będzie przede wszystkim zależeć ostateczna konfiguracja pakietu i wykonanie wszystkich koniecznych implementacji i poprawek. Jeżeli przy analizie coś zostanie pominięte, to w pewnym momencie może się okazać, że oczekiwania klienta mogą się znacznie różniły od tego, co proponuje firma wdrożeniowa. W najlepszym przypadku może to być powodem niedużych konfliktów, ale niekiedy kończy się konieczności korekcji budżetu, co mile widziane nie będzie. Więcej danych na ten temat: .


firma
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Z tego też powodu każda ze stron powinna się dokładnie do tego przyłożyć, żeby uniknąć w przyszłości jakiś nieporozumień. Następnymi etapami będą konfiguracja programu, uruchomienie wszystkiego na bazie testowej i przeszkolenie użytkowników. Zależnie od wielkości firmy trwać to może nawet kilkanaście miesięcy, i dopiero po takim czasie system będzie w pełni wdrożony, a gdy już działa, to pozostaje jeszcze zadbać o sprawny serwis SAP.

Tags: firmy, ERP, działanie, funkcjonowanie