Jak utrzymać długotrwałe relacje w sprzedaży?

Posted on 14/05/2019 11:42am

Nie ma sukcesu w sprzedaży, a tym samym zysków, bez dbałości o klienta. Klienci są jednak w obecnych czasach coraz bardziej wymagający. Spójrzmy jednak na przykłady z branż telefonicznych, czy finansowych. Na każdym kroku klienci posiadający w banku X własne konta lub posiadacze określonego abonamentu stają przed wyborem interesujących możliwości.


biznes
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Takie „domaganie się” większego konsumowania nie pozostaje dla przedsiębiorstw bez skutków. Aby utrzymywać sprzedaż na satysfakcjonującym poziomie coraz więcej dochodów z działalności kieruje się na cele marketingowe. O ile okazjonalne bonusy są chwytami na krótką metę, to każda firma chce posiadać swój stały, zaufany „elektorat”. Do tego potrzebne są skuteczne programy motywacyjne i lojalnościowe.


Źródło informacji -

Sukces wybijających się na rynek firm tkwi przeważnie w raczej niemierzalnym samozaparciu i dyscyplinie połączonej ze szczególnym dbaniem o relacje z klientem. Wyznacznikiem sprzedaży, szczególnie w pierwotnym etapie funkcjonowania jest bliska współpraca z klientem. Wiąże ona dwie strony których spoiwem jest produkt dobrej jakości, czyli artykuł, usługa spedycyjna, sprzedaż detaliczna – jednym słowem wszystko. Powodzenie da korzyści obu stronom, ale większe właścicielowi – uzyskuje on bowiem relację (tak zwany kontakt) i cel motywujący najbardziej, czyli pieniądze.


Skupienie się wyłącznie na samej sprzedaży – jak dzieje się to przeważnie przy kolejnych etapach wzrostu – zmniejszyło popyt na usługi niejednej, dobrze prosperującej firmy.

Jeśli prezentowana tutaj tematyka jest dla Ciebie zajmująca, to ponadto zobacz również podobne warte zerknięcia (https://www.workservice.pl/poradniki/co-zrobic-zeby-znalezc-nowa-prace/) artykuły!

Dlatego właśnie stawiają one nie tylko na analitykę rynku i rozpracowanie odbiorców. W budowaniu zaufania kluczową rolę odgrywa narzędzie PR-owe – tak zwany program lojalnościowy.


biznes
Author: Grant Wickes
Source: http://www.flickr.com
Jego najważniejszymi składowymi są dobrze znane klientom techniki wpływu: promocja, marketing (promocja firmy w holandii) bezpośredni, reklama. Dzisiaj warto mieć swojego człowieka od marketingu w sieci. Taki „spec” rozgryzie wirtualną przestrzeń i zadba, pod kątem ogarniania wirtualnej przestrzeni o pozytywne kontakty z klientem przez serwisy - więcej. Selekcjonowanie danych o odbiorcach, ankiety, w końcu korespondencja są kluczowymi działania mającymi zbudować długotrwałe relacje i zaufanie na linii firma – konsument.

Tags: pieniądze, program lojalnościowy