Jak właściwie promować usługi w sieci WWW

Posted on 29/05/2023 7:43am

Promowanie towarów i usług w sieci jest bardzo korzystne, tak dla reklamodawcy jak i dla domeny, na jakiej jest dana reklama. Obecne przyrządy dostępne dla reklamodawców internetowych pozwalają na naprawdę dogłębną analizę witryny, przed podjęciem działań o charakterze marketingowym.
Praca przy komputerze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Narzędzia te przydają się również webmasterom, którzy są w stanie za ich pomocą ocenić skuteczność pozycjonowania witryny w sieci - tutaj. Oprócz tego, nowy rynek wielofunkcyjnych urządzeń mobilnych stworzył nowe możliwości reklamowe – aktualnie wyświetlanie efektywnej, spersonalizowanej reklamy z wykorzystaniem aplikacji mobilnych jest prostsze niż kiedykolwiek w historii.

Gdzie umieścić reklamę

Chętni na reklamę w sieci chcą, żeby reklamy przez nich stworzone dotarły do maksymalnej ilości odbiorców. W czasopiśmiennictwie ilość tę sprawdza się przez nakład danego pisma. Nie ma się jednak pewności, że wszystkie egzemplarze w których reklama (zobacz pozycjonowanie witryny) została wykupiona, zostały sprzedane. Technologie badające oglądalność i słuchalność telewizji i radia są niezwykle skomplikowane i drogie, natomiast sieć WWW daje nieskomplikowane narzędzia dające miarodajne wyniki.

Jednym z takich narzędzi jest ahrefs, który wyświetla dużo danych o domenie - od tzw. rankingu URL (badającego popularność witryny), przez liczbę linków do strony internetowej (co świadczy o jej pozycjonowaniu i tzw. sprzężeniu zwrotnym), po szczegółową analizę jej odbiorców. Te informacje w odpowiednich rękach umożliwiają poprowadzenie skutecznej kampanii marketingowej.Reklama mobilna

Rynek aplikacji mobilnych jest niezwykle duży – obecnie tzw. smartfony tworzą większą część rynku telefonów komórkowych, ponadto tablety stają się coraz bardziej popularne. Stworzenie aplikacji na urządzenia mobilne jest ogromnie proste, rynek jest z kolei na tyle duży, że by odnieść sukces trzeba sprzedawać aplikacje po niskich kosztach.

Twórcy tego typu programów odrabiają straty umieszczając na własnych aplikacjach treści reklamowe, najczęściej sporządzone przez specjalistyczne firmy, jak należący do Google admob trudniący się analizą rynku reklamy mobilnej, oraz będący platformą dla reklamodawców i developerów tworzących takie aplikacje.

Tags: strony internetowe, reklama, pozycjonowanie, marketing