Jak ważna jest efektywność w pracy

Posted on 29/07/2019 7:14am

Człowiek nie istnieje bez pracy. Człowiek nie czuje się spełniony, jeśli nie spisze się w pracy. Miarą człowieka zazwyczaj jest jego angaż w wykonywaną pracę.
Te wyrażenia (ktoś może je nazwać frazesami) określają pewien wycinek rzeczywistości, jakim jest relacja człowieka i jego pracy. Jeśli zestawimy słowa: „człowiek” i „praca” to chcąc nie chcąc będziemy mieli skrajne skojarzenia: od zadowolonego, spełnionego obywatela po mało zadowolonego, zupełnie niezdolnego do zadowolenia ze swojej pracy, pracownika.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie warty zainteresowania, to kliknij tu. Znajdujące się tam wiadomości także Cię zaciekawią - to bardzo użyteczne informacje (https://www.miejscakonferencyjne.pl/).

O tym, czy nie lubimy, czy lubimy swoją pracę zależy od wielu czynników. Od czego konkretniej?4results
Author: 4 Results
Source: http://www.4results.pl
Najbardziej miarodajny podział (który jednocześnie nie kończy tego tematu), to model na którym znajduje się góra pieniędzy plus uśmiech, góra pieniędzy plus zmęczenie i niezadowolenie, mało pieniędzy plus uśmiech. Co to jest? Już wyjaśniam. W pierwszym przypadku mamy człowieka, który zarabia dużo pieniędzy, a ponadto lubi swoją pracę, dlatego też jest i kasa, i uśmiech, czyli radość z pracy.

kobiety w biurze
Source: flickr.com
W drugiej sytuacji opisana jest praca, która też przynosi pokaźne pieniądze, lecz oferuje jednocześnie zmęczenie i znużenie tą pracą. Po prostu, pieniądze są czymś, co sprawiają, że dana osoba wykonuje daną pracę, ale jednocześnie nie cierpi swojej pracy. Trzeci opis, to człowiek o normalnych, przeciętnych dochodach, ale dużym zadowoleniu z życia. Pieniądze -> www - nie są najważniejsze, one są co prawda niewielkie, ale zapewniają spokojne życie, najistotniejsza jest praca, która jednocześnie jest pasją, to w niej nasz bohater się całkowicie realizuje.

Stworzono jednocześnie systemy, które poprawiają wydajność pracy. Odnosi się do tego Total Productive Maintenance. Program ten realizowany jest na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze człowiek, po drugie maszyna. W skrócie ujmując konsulting TPM jest odpowiedzialny za zwielokrotnienie wydajności każdego pracownika dzięki polepszeniu ich wiedzy i umiejętności. Pomaga to im także powiększyć własną odpowiedzialność. Wszystkie te czynniki wpływają na większą satysfakcję z pracy, bo pracownik odnajduje swoje miejsce, lepiej i efektywniej pracuje, a jednocześnie jego działania jest bardziej samodzielne. Naszym źródłem był tekst na:

Tags: program, pieniądze, praca