Jak wybrać odpowiedniego doradcę finansowego? Sprawdź - konsultant w wyjściach finansowych

Posted on 09/05/2019 4:53am

Doradca finansowy to osoba, która pomaga interesantom spełnić zamierzenia finansowe. Zawód ten pojawił się w Polsce niedawno. Rosnące zapotrzebowanie na takiego rodzaju usługi przyczyniło się do rozkwitu doradztwa finansowego. Obecnie na rynku istnieje seria jednostek kompleksowo obsługujących klientów.

finanse
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Niezależny doradca finansowy to osoba z wykształceniem wyższym w obrębie finansów, gospodarki bądź bankowości. Bardzo istotne jest też, żeby doradca finansowy miał właściwe zdolności i cechy charakteru uznawane za potrzebne w tym fachu. Skrupulatne analizowanie sytuacji materialnej interesanta nastręcza od doradcy dużej wiedzy, zaangażowania i cierpliwości.

Doradca finansowy np. niezależny doradca finansowy Piotr Bralczyk przede wszystkim radzi, zarówno w odcinku wydatków, oszczędności, jak i projektów inwestycyjnych klienta. Przygotowuje długofalowy zarys finansowy, dzięki któremu realna jest maksymalizacja osiąganych profitów i nagromadzanych oszczędności przy równoczesnej kompresji strat i wydatków.

Na rynku finansowym pojawia się coraz to więcej rozmaitych produktów i usług. Aby nie zatracić się w gąszczu ofert bankowych, najlepiej skorzystać z usług doradcy. Prezentuje on interesantowi propozycje wielu banków, oraz radzi, która będzie najkorzystniejsza w danej sytuacji. Wybrany produkt, czy program finansowy zostanie przystosowany do poszczególnych potrzeb. Kreuje to duże możliwości do realizacji zamierzonych celów finansowych, wypracowania profitów, zgromadzenia potrzebnych oszczędności.Niezależny doradca finansowy - zajmuje się opracowywaniem pakietów rozstrzygnięć finansowych odpowiadających poszczególnym pragnieniom klienta, rozpoznawanie wymogów klienta i kompletne doradztwo dotyczące doboru odpowiedniego rozstrzygnięcia, przekazywanie klientowi informacji w odcinku usług finansowych, a dodatkowo podnosi świadomość klienta jako użytkownika korzystającego z ofert kapitałów inwestycyjnych, banków, stowarzyszeń aktuarialnych, także pozostałych instytucji finansowych. Poza tym, osoba ta odpowiada za budowanie i podtrzymywanie długofalowych, wartościowych stosunków z klientami. Oprócz tego monitoruje realizację projektu poprzez cykliczne spotkania z klientem.

Tags: finanse, banki, Doradca finansowy, doradcy