Jaka osoba może zostać spawaczem? Jakie cechy powinien mieć spawacz? Czy jest to odpowiedni fach dla wszystkich?

Posted on 19/06/2018 9:10am

Spawacz to osoba, która łączy ze sobą części wytworzone na przykład ze stali, żeliwa jak metali różnorakich. Stosuje się podczas tej czynności elektryczne źródło ciepła. Do najistotniejszych powinności osoby pracującej na takim stanowisku należy zapoznawanie z się z elementami konstrukcji oraz przygotowanie ich do ostatecznego połączenia.
spawanie
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna głównym zadaniem jest łączenie metalowych konstrukcji jak i części z tworzywa sztucznego, następnie sprawdzanie poprawności wykonanego spawu albo zadbanie o dokumentacje, która dotyczy danej pracy oraz stanu oprzyrządowania.

Osoba, która zajmuje to stanowisko musi mieć minimum wykształcenie zawodowe albo wykształcenie średnie. Dobrze jest ukończyć technikum albo liceum zawodowe, może być też ukończony specjalistyczny kurs zawodowy. O możliwości zatrudnienia decyduje posiadanie książki spawacza, jak i ważne uprawnienia na chociaż jedną metodę spawania. Ważną kwestią jest również posiadanie dobrego zdrowia i odpowiedniej formy fizycznej.

Tego zawodu nie powinny wykonywać osoby cierpiące na alergie albo: przejdź pod ten adres www.czystal.wroclaw.pl/ astmatycy, osoby z wadami oczu czy epilepsję. Nie jest to zajęcie dla osób niepełnosprawnych. Pracownik taki powinien charakteryzować się też dokładnością, samodyscypliną, jak i bezproblemową kooperacją ze swoimi kolegami z pracy. Spawanie to praca ciężka i samodzielna. Pracuje się w różnych warunkach i miejscach, na przykład hale, warsztaty rzemieślnicze lub też wnętrza statków. Ilość godzin pracy takiego pracownika jest zależny od miejscu zatrudnienia. W dużych zakładach praca może się odbywać dajmy na to na trzy zmiany, w mniejszych zakładach pracuje się najczęściej na jedną zmianę, w ustalonych godzinach. Sprawdź więcej: więcej na ten temat.przy pracy
Author: PEO ACWA
Source: http://www.flickr.com
Osoba pracująca w tym zawodzie oczywiście musi posiadać ochronne ubranie w pracy, chroniące przed uszkodzeniem oczu okulary do spawania, rękawice jak i kombinezon. Podczas robienia czynności spawalniczych człowiek przy stanowisku pracy oczywiście jest narażony na choroby zawodowe. Mogą to być oparzenia gorącymi kawałkami metalu, pojawiają się bóle krzyża, ramion. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, iż spawacz musi się wciąż kształcić, w tym celu trzeba się udać na szkolenia spawaczy. Dzięki nim usługi spawalnicze są wciąż lepszej jakości oraz są na wyższym poziomie.

Tags: konstrukcje, metal, pracownicy, technikum