Jaką rolę odgrywa w naszym zawodowym życiu regularne zdobywanie nowych wiadomości

Posted on 14/03/2024 8:03am

Jest takie powiedzenie, że człowiek się uczy całe życie, i szczególnie dobrze sprawdza się to w pracy zawodowej. Postęp technologiczny i szybko zmieniające się technologie informatyczne sprawiają, że w zasadzie bez przerwy jest konieczność pozyskiwania nowych umiejętności.

Nowe programy pojawiają się w zasadzie co kilka lat, i czasami znacznie różnią się od siebie, więc chcąc nadal na nich pracować konieczne staje się ich poznanie. A dla niejednej osoby korzystanie z programów komputerowych stanowi sporą część pracy, w szczególności dotyczy to powszechnie używanych arkuszy kalkulacyjnych i edytorów tekstu. Jeżeli się więc ktoś nie będzie systematycznie szkolił i poznawał nowych wersji oprogramowania, to w pewnym momencie może się okazać, że nie da rady on wykonywać swoich obowiązków. Także pracodawcy muszą mieć świadomość tego, że pracownicy, którzy świetnie znają programy pracują po prostu wydajniej. Z tego też powodu w interesie wszystkich powinno leżeć, żeby po kupnie kolejnych wersji biurowych programów wysłać swoją załogę na szkolenia i kursy excel, na których poznają dobrze nowe narzędzia.

praca przy komputerze
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Nauka będzie również niezbędna, jeżeli będzie się chciało zmienić specjalizację albo zawód. Bardzo dobrze jest to widoczne w informatyce, w której coraz to nowe technologie ukazują się w dużej ilości, a starsze rozwiązania nagle wymierają i stają się przeżytkiem. Pracownicy, którzy nie są w stanie odpowiednio szybko reagować na szybko zmieniający się rynek w pewnym momencie mogą wypaść z niego lub być skazanym na kiepskie pensje.Na szczęście w branży informatycznej większość osób nie ma większego problemu z nowymi wyzwaniami, przecież ogólne doświadczenie i wcześniej uzyskana wiedza pozostają, a do nauki będą jedynie rozwiązania. Tak więc jeśli ktoś jest na przykład programistą, a chciałby się zająć problematyką baz danych, to dobry kurs sql da mu dużo podstaw, a później zostanie tylko ćwiczyć praktykę.

Podobny intrygujący post prezentowany jest tu, więc odwiedź witrynę firma reklamowa łódź i upewnij się, jakie informacje tam znajdziesz. One też Cię zainteresują!

Takim sposobem da się stosunkowo sprawnie zmienić swoją specjalizację i wziąć się za coś, co jest bardziej przyszłościowe.

Tags: programy, oprogramowanie, kurs, szkolenia, Informatyka