Jakim sposobem rozliczyć podatek online. Wskazówki

Posted on 13/04/2019 7:44am

Jak rozliczyć PIT? Kalkulowanie podatku PIT to coroczna bolączka wielu rodaków. Trzeba jednakże o tym pamiętać, ażeby później nie mieć problemów z urzędem fiskalnym. Jak rozliczyć PIT przez internet? Gdzie odnaleźć wniosek PIT? Poniżej znajdziecie przewodnik, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się także, kiedy otrzymacie zwrot podatku, a również jakie są najczęstsze pomyłki przy wypełnianiu PIT-u.

Do końca kwietnia należy wypełnić jak też złożyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym świetnie, bo co roku data jest taka sama. Niemniej jednak połowa z nas wypełnienie PIT 37 zostawia na ostatni moment. W urzędach skarbowych najogromniejsze kolejki zawsze tworzą się w ostatniej połowie kwietnia. Zwlekając, a później wypełniając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres i omyłki, o jakie bardzo łatwo. Przeważnie zapominamy o podpisie. Wtenczas urząd przyzywa nas do jego uzupełnienia i trzeba się fatygować drugi raz. Mylimy też NIP zakładu pracy ze swym NIP-em. Pamiętajmy, że możemy wpisać w deklarację po prostu swój numer PESEL. Czasami gubimy się w tabelkach i mylimy rubryczki, przykładowo przychód i dochód.Rozliczenie podatku PIT
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Dosyć częstym błędem jest również zaznaczanie przez małżonków opcji, że rozliczają się razem, w czasie gdy jedno z nich, prowadząc przedsiębiorstwo, musi odprowadzać podatek (czytaj też zasiłek opiekuńczy) liniowy. Ogonków na razie nie ma, zatem warto z tego korzystać. Przesyłając zeznanie już teraz, możemy się spodziewać, że szybko otrzymamy zwrot podatku. To, jak prędko otrzymamy pieniądze, zależy od paru czynników: czasu złożenia PIT 37, sposobu, w który to uczynimy oraz podania lub nie podania numeru konta bankowego. Najprędzej zwrot uzyskają te osoby, które złożą zeznanie możliwie szybko, drogą elektroniczną a także podadzą swój numer konta bankowego. Mogą się spodziewać pieniędzy w czasie blisko dwóch tygodni. Nierzadko zwrot przychodzi ekspresowo, po kilku dniach.

Rozliczenie podatku dochodowego przez internet jest bardzo prostą formą realizacji tego problematycznego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, że mamy możliwość deklarację posłać drogą elektroniczną, unikamy ogonków w urzędach podatkowych i pocztowych i mamy pewność, że deklaracja była wypełniona poprawnie. Po pierwsze szczędzimy czas, możemy to robić w każdej chwili w domu. Warunkiem jest posiadanie laptopa z dojściem do internetu. Musimy także zainstalować stosowną wtyczkę, która umożliwia nam realizację tego rozliczenia. W czasie wpisywania danych system poprowadzi nas „za rękę”, kroczek po kroczku, podkreślając ewentualne błędy, a także przeliczy za nas część merytoryczną formularza, zatem poprawnie obliczy podatek od pozyskanego dochodu.

Tags: pieniądze, PIT, zwrot, PESEL, NIP