Jeżeli planujemy nabyć ciężarówkę, to trzeba tu brać pod uwagę wiele kwestii. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Posted on 11/06/2019 7:23am

Obecnie całkiem duża grupa inwestorów decyduje się na wejście w firmę oferującą usługi transportowe, by przewozić towary na trasach krajowych, lecz także za granicą. W tej sytuacji trzeba wydać pieniądze na odpowiednie pojazdy, gdyż bez potocznie zwanego TIR-a nie można obsługiwać długich tras. Którą więc wybrać ciężarówkę?
ciężarówka - logistyka
Author: NotrucksNolife
Source: http://www.flickr.com
No tak, choć pomysł zakupu ciężarówki a następnie oferowania usług przewozu rzeczy jest dość prosty, to trzeba pamiętać, że w rzeczywistości tak nie jest. To inwestycja wymagająca dużych nakładów finansowych. Nowa ciężarówka, jak ciężarówki daf, może kosztować kilkaset tysięcy złotych, ale to nie wszystko, bo trzeba też doliczyć koszty opłat na granicy i podatków, ewentualne wizyty w warsztacie i ubezpieczenia, pensje jak również bonusy. Bardzo istotną kwestią, bez której nie da się rozpocząć przygody z branżą transportową jest zakup ciężarówki. Do naszego kraju dość często sprowadzane są pojazdy z innych zachodnich krajów, jak Wielka Brytania lub Niderlandy. Najnowsze informacje znajdziesz też tu: więcej.Są z pewnością korzystniejsze cenowo od nowych pojazdów, lecz z racji swojego przeznaczenia mają mnóstwo przejechanych kilometrów, a to zwiększa ryzyko możliwych awarii. Normalny TIR robi mniej więcej 10 000 kilometrów na miesiąc, nietrudno więc sprawdzić, jak wysoki ma przebieg kilkuletnie auto. Miejmy więc na uwadze to, iż kiedy nabywamy naprawdę stare auto, to na pewno zdarzy się jakaś usterka.

Jeżeli potrzebne Ci nowe źródło natchnienia, zerknij koniecznie (http://www.septemberevents.pl/oferta/team-building/) pod ten odnośnik. Przeczytasz w tamtym miejscu artykuły utrzymane przy wykorzystaniu analogicznej retoryki.

Najbardziej pewnym wyborem będzie w takim wypadku kupno nowej ciężarówki. Będzie z pewnością służyć przez kilka początkowych lat. Wypożyczenie także oferuje ciekawe rozwiązania, ponieważ firma leasingująca musi nam zapewnić sprawne auto. Dla zainteresowanych tematem: polecane naczepy poleasingowe.


ciężarówki
Author: AngieD.
Source: http://www.flickr.com
W taki sposób możemy pozyskiwać inne środki komunikacji potrzebne sprzęty, takie jak naczepy poleasingowe. Co się tyczy samochodów z dużym\ze sporym przebiegiem, pojawia się także dodatkowa kwestia. Trzeba wiedzieć, że ciągle zatwierdzane są nowe kategorie myt. Dlatego, im więcej pojazd spala, tym większe opłaty będziemy płacić za kilometr. To różnica przeważnie niewielkiej różnicy za kilometr, więc wydaje się mało, lecz po tak ogromnej liczbie przejechanych kilometrów bardziej opłacalny jest zakup ciężarówki z bardziej ekonomicznym spalaniem.

Tags: Auto, pojazdy, ciężarówki, naczepy