Kilka wskazówek w jaki sposób zaprojektować odpowiedni billboard, aby wyróżnił się spośród innych telebimów?

Posted on 05/12/2018 7:35am

Myślisz, że twoja firma potrzebuje reklamy zewnętrznej? Powinieneś więc zainwestować w billboardy. Jednak najpierw należy zorientować się, w jaki sposób zrobić ich projekt, aby zwróciły uwagę i – oczywiście – wpływały na przyciąganie nowych klientów oraz generowanie zysku.
Najważniejsze jest to, że billboard powinien zwracać uwagę – dlaczego?
telebim
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Z tej racji, iż odbiorcy są w ciągłym ruchu – jadą trolejbusem, samochodem albo po prostu szybko chodzą spiesząc się do pracy, więc reklama musi ich faktycznie zainteresować, by chcieli zwrócić na nią większą uwagę. Wobec tego billboardy powinny wyróżniać kontrastowe kolory, dzięki temu będą zauważalne nie tylko w dzień, ale także wieczorem czy w nocy, gdy podświetla je wyłącznie zawieszona nad nimi lampa. Billboard musi też należycie odróżniać się od tła, toteż warto jest najpierw wybrać właściwe miejsca, a dopiero potem zająć się projektowaniem.
Nie można zapomnieć, iż billboardy przeważnie ustawione są pod określonym kątem - rzadko na wprost, toteż trzeba dobrać odpowiedni format oraz wielkość czcionki, w przeciwnym razie odbiorca nie będzie w stanie przeczytać hasła reklamowego i szybko zapomni o tym, co widział. Ważne jest też samo rozlokowanie obrazów i tekstu, albowiem są konkretne miejsca, na jakich wzrok koncentruje się najczęściej.

telebim
Source: www.medas-media.com.pl
Najtrudniej jest, jeśli miejscem, w jakim planujemy ulokować nasz billboard, jest sieć telebimów - W tym przypadku trzeba zwrócić szczególną uwagę na elementy odróżniające naszą reklamę, tak, aby mogły przebić się na tle pozostałych ofert. Klient musi z miejsca spostrzec nasz billboard i to na nim skupić uwagę, inaczej nie będziemy mieli szansy, by nasza oferta została zauważona. Dzięki niniejszym sugestiom z pewnością łatwiej będzie ci zaprojektować efektywny billboard.

Pamiętaj, by nie tylko przyciągał spojrzenia, ale również zapisywał się w pamięci, tak, aby nasza firma mogła szczycić się coraz większym gronem klientów zaciekawionych jej usługami. Dobry billboard łączy zwłaszcza estetykę z funkcjonalnością, więc zatroszczmy się o właściwej jakości materiały i jeśli nie mamy doświadczenia w ich projektowaniu, lepiej zlećmy to zadanie zdolnym grafikom, którzy wykonają wszystko jak należy. Dzięki temu błyskawicznie dostrzeżemy efekty.

Tags: pamięć, samochód, klient, grafik