Komu przydadzą się szkolenia z prawa autorskiego i kto je dla nas przeprowadzi? Zagadnienia podstawowe.

Posted on 03/11/2020 9:03am

Program szkolenia z prawa autorskiego – niezależnie od tego, jaka osoba je przygotowuje i przeprowadza – jest dość podobny, ponieważ najczęściej dzieli się na bloki - teoretyczny i praktyczny oraz obejmuje podstawowe informacje na temat niezbędnych w pracy ustaw i pokrewnych aktów prawnych oraz podstawowe zbiory pojęć (autor, współautor, dzieło, własność intelektualna).

Szkolenie z praw autorskich
Author: Médiathèque De Quimperlé
Source: http://www.flickr.com
Część praktyczna zawsze pomaga przybliżyć temat i zgłębić materię oraz zadać trenerompytania i rozwiać niewyjaśnione kwestie, które pojawiły się u osób szkolonych. To też czas na przygotowanie się do redagowania umów, kontraktów czy innych dokumentów służących sformalizowaniu pracy na przykład autora z przedstawicielem wydawnictwa.

Czy któreś komentarze o nas owego wpisu Cię zainteresowały? Więc będzie nam niebywale przyjemnie, jeżeli dodasz do nich także swoje oceny.

O przygotowanie fachowego szkolenia możemy zwrócić się do wiodącej firmy szkoleniowej albo kancelarii specjalizującej się w prawie autorskim.

Kto może być adresatem zamówionego szkolenia z prawa autorskiego? Odpowiedź nie jest prosta, bo obejmuje bardzo dużą grupę ludzi, zatrudnioną w szeroko pojętych mediach, w instytucjach kultury czy działach IT. Mogą to być pracownicy branży wydawniczej, ponieważ z autorami i ich dziełami pracują na co dzień. Mogą to być osoby pracujące w agencjach reklamowych, ponieważ prawo autorskie ma wpływ również na promocję i reklamę towarów i usług oraz kreowanie i wykorzystanie wizerunku.

Mogą to być osoby na co dzień pracujące z artystami tworzącymi dzieła z zakresu plastyki, techniki, filmu, sztuk wizualnych czy muzyki.

Warto zobaczyć inne nasze strony (https://kancelariapodgorska.pl/mecenas-olawa/), aby przeczytać inne ciekawe artykuły na ten temat. Nie wahaj się więc i kliknij ten link!

Zagadnienie jest szczególnie istotne, bo wszystko, co może nosić miano utworu, podlegać będzie prawu autorskiemu - dowiedz się więcej na Optyka tego tematu zmieniła się trochę od kiedy pojawił się internet, ze względu na różne utwory i dzieła istniejące dzięki niemu albo tylko w nim. Zahaczamy tu również o autorów produktów, które funkcjonują wyłącznie w sieci, czyli koderów i informatyków, autorów gier czy grafik na użytek sieci.

Szkolenie
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com
Zanim zdecydujemy o wyborze instytucji, która przeprowadzi dla nas czy naszej firmy szkolenie z prawa autorskiego, nakreślmy specyfikę naszej pracy oraz wskażmy najczęściej pojawiające się problemy, z jakimi się zmagamy. Bardzo istotne jest, czy pracujemy tylko z projektami polskimi, czy wiedza z dziedziny prawa zagranicznego również będzie nam niezbędna.

Warto wiedzieć wcześniej, czy szkolenie będzie przeprowadzone z użyciem nowych technologii i czy na osoby szkolone będą czekały obszerne materiały szkoleniowe oraz podstawowe akty prawne. Dowiedzmy się też kilku rzeczy o szkoleniowcu i jego metodach pracy ze szkolonym zespołem.

Tags: Media, praca, kancelaria, branża