Kwiecień to okres, który sporej rzeszy Polaków kojarzy się ze składaniem sprawozdań podatkowych w Urzędzie Skarbowym

Posted on 23/01/2019 8:34pm

Niejeden pracujący Polak do końca kwietnia tego roku powinien oddać PIT i zrelacjonować swoje przychody Urzędowi Skarbowemu.


Spora część Polaków nie lubi wypełniać formularzy urzędowych.
w biurze
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com


Często są one chaotyczne, niezrozumiałe i po prostu nudne. Jednak dzisiaj nie jest to już tak strasznie, jak kiedyś. Pokolenie, które obecnie ma już ponad 40 lat, pamięta, jak to było jeszcze w latach socjalizmu. Samodzielne wypełnianie dokumentów, liczenie na kalkulatorze, wielkie kolejki w Skarbówce i nieuprzejmi urzędnicy. Większość ludzi wspomina to mało miło.


PIT
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com


rozmowa
Author: Tax Credits
Source: http://www.flickr.com


Obecnie szczęśliwie całość wygląda już inaczej. Są profesjonalne programy, które dają możliwość szybko i bezproblemowo uzupełnić każde sprawozdanie. Najczęściej spotykany jest PIT 37. Wystarczy tylko pobrać z sieci poprawną aplikację i wydzielić sobie trochę czasu popołudniu. Nie będziemy potrzebowali ani ołówka ani kalkulatora, ponieważ program podpowiada co i gdzie trzeba wpisać i sam liczy wszelkie rubryki. PIT możemy także odprawić przez internet, zatem nie będziemy się obawiać kolejek do okienka. Jednak mimo wszystko nie możemy bagatelizować sprawy. Warto mieć trochę czasu, by uzupełnić PIT nie śpiesząc się. Pośpiech zawsze jest kiepskim doradcą.
Jakiś błąd może spowodować nerwy oraz obowiązek pojawienia się w urzędzie na rozmowę.


Możemy cieszyć się, że i do polskich urzędów zawitał XXI wiek. Życie jest teraz o wiele łatwiejsze niż kiedyś.

Tags: dokument, koszt, pomoc, obowiązek, błąd