Lokata, w której pieniądze można wybrać w każdym momencie, bez obawy o utratę doliczonych odsetek, jako przykład innowacyjnego produktu

Posted on 12/03/2019 7:23am

Aktualnie oferta banków jest niezwykle rozbudowana, a w dodatku co chwila wprowadza się nowe produkty finansowe, które mają za zadanie powiększać nasze oszczędności lub umożliwiać zrealizowanie transakcji dzięki finansowaniu z zewnątrz. Konkurencja jeśli o to chodzi jest nie śpi i banki starają się co raz wymyślać kolejne produkty, pozwalające przyciągnąć im nowych i zatrzymać obecnych klientów. Jakie rozwiązania się proponuje?

wykres wzrostu kapitału
Author: Przemek Zawadzki
Source: http://www.flickr.com
Jednym z z wykorzystywanych rozwiązań jest unowocześnianie dotychczasowych produktów, poprzez wprowadzanie innowacji do poszczególnych ofert. Najlepszym tego przykładem jest chociażby lokata bezkarna bgżoptima, o której więcej http://www.wybierarka.pl/lokaty/bgz-optima/lokata-bezkarna/712_685 (http://www.wybierarka.pl/lokaty/bgz-optima/lokata-bezkarna/712_685). Z czym jest związana innowacyjność tego produktu? Każdy kto zakładał kiedykolwiek lokatę wie, że tego typu produkt stanowi umowa między bankiem, a klientem, która pozwala na czerpanie przez niego zysku z przekazanych do banku pieniędzy. Zysk stanowią odsetki liczone od sumy podstawowej podanej w umowie.

Niemniej w przypadku standardowej lokaty obowiązuje kluczowy warunek co do tego, by środki zostały po upływie tej umowy faktycznie wypłacone.

Czy prezentowany temat Cię zaciekawi? Zobacz także na pomocne informacje mające tak samo istotne dane, które niewątpliwie kompletnie Cię wciągną.

Otóż klient nie może wybrać w czasie jej trwania oddanych w depozyt pieniędzy, ponieważ, gdy to zrobi straci wszystkie naliczone dotychczas odsetki. Oczywiście wpłaconej kwoty nie straci, jednak w praktyce nic nie zaoszczędzi na tego typu produkcie. Lokata bezkarna bgżoptima różni się od typowej lokaty tym, że pieniądze można wybrać w każdym momencie, bez obawy o utratę doliczonych odsetek.Finanse
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Lokata o której mowa to rzecz jasna jeden z wielu przykładów innowacji wprowadzonej do klasycznego produktu, aczkolwiek dobrze nakreślający charakter wprowadzanych zmian. Tego rodzaju lokata staje się niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem, coraz bardziej podobnym do powszechnie znanego konta oszczędnościowego, jednakże korzystniejszym od niego jako że ma większe oprocentowanie, a więc oferuje klientowi osiąganie większych zysków.
Jeżeli chcemy korzystać z najlepszych produktów finansowych najlepiej być stale na bieżąco z proponowanymi nowościami. Najlepszym ku temu rozwiązaniem jest śledzenie portali finansowych, które zawierają informacje o nowinkach w tym zakresie. Do tego opłaca się oglądać reklamy bankowe, aby nie przegapić żadnej atrakcyjnej oferty.

Tags: banki, zyski, umowy