Możliwość na karierę w IT - zostań testerem oprogramowania. Spójrz, o czym warto wiedzieć?

Posted on 19/11/2018 9:53am

Rozwój technologiczny jaki obserwujemy w ostatnim czasie sprawia, że jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od technologi. W prawie każdej dziedzinie naszego życia mamy styczność z różnego rodzaju aplikacjami, z komputerami bądź też smartphonami. Cała ta sytuacja niesie ze sobą wciąż rosnące zapotrzebowanie na nowych pracowników w sektorze IT. Wciąż potrzebni są deweloperzy, architekci oprogramowania ale i testerzy.

Przyjęło się
okno programisty
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
, iż kariera inżyniera jakości aplikacji to najkrótsza i najłatwiejsza ścieżka aby trafić do świata najnowszych technologii. Ogólnie mówiąc aby zostać testerem nie ma potrzeby kończyć politechniki. Niejednokrotnie firmy zatrudniają na te stanowiska osoby bez technicznego wykształcenia lecz z odpowiednimi predyspozycjami. W każdym razie, zanim postanowimy obrać tę ścieżkę w rozwoju zawodowym należy zanurzyć się w temat i zastanowić się, czy faktycznie ta praca jest dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli jesteśmy niestrudzeni, wytrwali, skupieni na detalach oraz posiadamy smykałkę do nowych technologii to odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Jako dodatek konieczny musimy sprawnie posługiwać się komputerem, mieć rozeznanie w podstawach wiedzy informatycznej, zaznajomić się z podstawowymi materiałami z zakresu jakości oprogramowania. Jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia, to warto wówczas pomyśleć o stażu w danym przedsiębiorstwie
programiści
Author: Kirsty Pitkin
Source: http://www.flickr.com
.


Gdy będziemy poszukiwać zatrudnienia w tej dziedzinie i wrzucimy w wyszukiwarkę: “tester oprogramowania praca”, spostrzeżemy, że perspektywa sposobności znalezienia istotnie interesującego nas przedsięwzięcia w firmie IT jest ogromna. Obecnie nie brakuje ogłoszeń o pracę dla testerów oprogramowania - oferta pracy dla testera oprogramowania. Tym bardziej, że firmy mają świadomość jak ważna jest jakość w IT. Przede wszystkim w przypadku tworzenia systemów dla firm finansowych, bankowych bądź też dla służby zdrowia.

Opłaca zapisać się na szkolenie i podejść do egzaminu ISTQB. Jeśli nam się uda to możemy dostać certyfikat, jaki jest uznawany przez sporą ilość państw na świecie. Jest to certyfikat certyfikacja fsc testera oprogramowania na poziomie bazowym. Warto również ciągle monitorować wyniki w Internecie dla haseł: “tester oprogramowani praca” (znajdź to) aby być stale w kontakcie z rynkiem zatrudnienia, który czasem może przedstawić nam coś ciekawego.

Tags: technologia, IT, certyfikat