Pamiętaj, by przesłać jeden procent deklarowanego podatku, to wyjątkowo ważne

Posted on 11/02/2019 7:22am

Z początkiem nowego roku nadchodzi czas, gdy podatnicy muszą złożyć w Urzędzie Skarbowym deklarację dochodów za rok miniony. To także doskonała okoliczność, by uczynić coś pozytywnego oraz przekazać część własnego podatku dla funkcjonujących fundacji, stowarzyszeń oraz osób potrzebujących wsparcia. Jest dużo organizacji, którym przyda się każdy grosz od rozliczających się.

Wiedz, że masz taką możliwość
Dzieci
Author: juan fernando posada aguirre
Source: http://www.flickr.com
Mimo, że co rok sporo się o tym mawia, nadal nie każdy człowiek staje się świadom, że może zadysponować maleńką częścią swojego podatku i przekazać ją na organizacje pożytku publicznego. Rozchodzi się zaledwie o 1% podatku, jednak w wypadku tego typu komórek istotny jest każdy grosik - wszystko co musisz wiedzieć o organizacjach użytku publicznego.Organizacje wykorzystują następnie te środki w swojej działalności: w pomocy chorym maluszkom lub starszym osobom, w opiece nad bezdomnymi zwierzakami bądź w akcjach ekologicznych. Istnieje wiele różnych komórek, jak także prywatnych osób znajdujących się pod opieką fundacji, które wymagają pomocy, więc z pewnością każda osoba wyszuka kogoś, komu zechce pomóc.

Przekazanie 1% nic nie kosztuje Przekazanie 1% podatku jest dla podatnika bardzo proste oraz w ogóle nie wiąże się z kosztami. Po prostu deklarujący zeznanie podatkowe ma prawo zadysponować częścią swojego podatku i przekazać te środki w ręce, które je wykorzystają, zamiast do skarbówki. Wspomniane przekazanie 1% polega jedynie na wprowadzeniu odpowiedniej deklaracji we wskazanej rubryce zeznania podatkowego - przekazanie 1% podatku. Należy wpisać tam numer KRS komórki, którą pragnie się wspomagać częścią swojego podatku oraz sumę. Z numerami KRS poszczególnych komórek można zaznajomić się na ich stronach w sieci.
Nie jesteś pewien komu przekazać własny 1%?
Czasami podatnicy rezygnują z przekazania 1% podatku, bo nie wiedzą, komu mogliby przekazać te środki, lub po prostu wartość zwrotu wydaje im się bardzo niewielka. Tymczasem nie można w ten sposób myśleć, bo grosik do grosika uzbiera się kwota, którą organizacje mogą spożytkować w własnej działalności.

Dużo fundacji opiera swoje działanie wyłącznie na darowiznach dobrych ludzi i dla nich 1% podatku staje się przysłowiowym „być albo nie być” - zobacz - Jeżeli zaś nie ma się pojęcia, jaką fundację wybrać, można zaznajomić się z ich wykazem w internecie lub rozpytać wśród przyjaciół, czy ktoś nie szuka pomocy.

Tags: sieci, pieniądze, ekologia, Urząd Skarbowy, KRS