Podpowiadamy który zawód najlepiej teraz wybrać

Posted on 12/03/2019 5:55am

Kasa rządzi naszym światem - takie są realia. Ciężko zatem planując swoją karierę zawodową w zupełności zapominać o kwestiach finansowych. Oczywiście są ci ludzie, którzy sądzą, że pieniądze nie są takie ważne, lecz absolutna większość ludzi musi sporo zarabiać, chociażby po to by bez opóźnień spłacać zobowiązania bankowe.


Dobrze, w takim razie które profesje są w stanie zagwarantować nam całkiem atrakcyjne życie finansowe? Moim zdaniem nadal czymś godnym większej uwagi jest programowanie. Zasadniczo programiści mają możliwość zarabiać niemałe pieniądze.

nauka zawodu
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie istnieją bardzo różni programiści, a więc nie we wszystkich przypadkach wyciągają niemałe pieniądze, lecz i tak w żadnym razie nie powinniśmy sądzić, że programista nie może fajnie się urządzić. W Polsce - Warszawa albo Poznań, lecz także za granicą. Myślę, iż zdolni programiści powinni szukać dla siebie jakichś nisz. Na przykład tworzenie aplikacji na androida - przecież aplikacje na Androida są niezłym interesem. Zapewne biznes jest warty grube miliardy, więc jest duży popyt na solidnych programistów - płace również są niemałe.

Ciekawa nisza to podstawa - nawet gdy stracimy zatrudnienie w jednej firmie programistycznej, nasze niszowe umiejętności powodują, że szybko na spokojnie natrafimy na tego pracodawcę, któremu przypadniemy do gustu. Trzeba również podążać za ciągle zmieniającymi się trendami. Czyli obecnie na czasie jest projektowanie aplikacji mobilnych - chociażby na właśnie Androida, lecz pewnie pojawią się nowe możliwości. Można powiedzieć, że jeśli mamy dobre umiejętności programistyczne, a do tego chłonny umysł, jesteśmy w stanie zawojować świat. I wcale nie przesadzam!Warto także wiedzieć, iż programowanie nieustannie się zmienia, więc nie jest tak, że nie musimy nieustannie powiększać swoich horyzontów. Choć pewnie każdy programista, którym miejmy nadzieję za jakiś czas zostaniesz, to ta osoba, która zasadniczo orientuje się w tym wszystkim. A więc krótko podsumowując: może są ciekawsze zawody, niż programista, ale według mnie bez dwóch zdań warto szukać szans we właśnie świecie programowania. Jednakże tak czy siak decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Mam tylko nadzieję, że postąpisz w sensowny sposób, później absolutnie niczego nie będziesz żałować.

Tags: ludzie, życie, programista, uwagi