Posiadasz firmę i musisz na bieżąco prowadzić rachunkowość – nie martw się i dowiedz się, jak możesz sobie pomóc

Posted on 05/12/2017 3:54pm

Gdy ktoś zakłada działalność gospodarczą, zazwyczaj z samego początku przerasta go kilka spraw. W tym jedna zdecydowanie najmocniej. To księgowość. Dla sporej grupy Polaków to coś w rodzaju czarnej magii, coś czego nie sposób pojąć. Czy jest szansa, aby ta dziedzina nie była tak przerażająca?

Rzecz oczywista! Można robić księgowość samemu i korzystać ze specjalnych programów, które mają pomóc w prowadzeniu dokumentacji rozliczeniowej. Jednak nie każdy może z nich skorzystać, a raczej – nie chce. Powodów jest parę – brak czasu, brak chęci,
księgowa w pracy
nieświadomość, strach przed pomyłkami. W tego typu przypadkach najlepszym wyjściem bywa zatrudnienie księgowej albo wynajęcie osoby, która zacznie to prowadzić.Wystarczy zasiąść przed sprzętem komputerowym, wpisać w wyszukiwarkę frazę – w zależności od tego, gdzie się mieszka; na przykład stolica Dolnego Śląska – ‘usługi księgowe wrocław’ i przejrzeć strony www, które się pokazują. Z całą pewnością, jako pierwsze pokażą się reklamy i strony www znanych firm (więcej znajdziesz tutaj). Warto jednak podkreślić, iż ‘usługi księgowe wrocław’ pokażą także ogłoszenia indywidualne osób, które prowadzą działalność gospodarczą lub po godzinach swej pracy zajmują się prowadzeniem księgowości na zlecenie. Którą opcję się wybierze, nie ma za wielkiego znaczenia – to zawsze szef firmy podejmuje decyzję przez kogo chce być prowadzony.

Usługi rozrachunkowe zabierają ciężar robienia rozliczeń z Klienta. W jego zadaniach pozostaje tylko przesyłanie FV i papierów, które należy dołączyć do dokumentacji ogólnej. Osoba albo firma, prowadząca księgi, wypełnia i śle specjalne druki do urzędu skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oblicza podatek itd..
Pomaga jednoosobowym firmom lub niedużym zakładom(te wielkie na ogół mają swoje działy księgowe), zatem tym, którzy albo nie mają na te tematy wystarczającej wiedzy, albo nie chcą przeznaczać cennego czasu na „papierologię”. Jeśli zatem posiadacie firmę i szukacie kogoś, kto będzie wasze rachunki na co dzień rozliczał, nie przejmujcie się, tylko natychmiast siadajcie przed sprzętem komputerowym i szukajcie.Na 100% znajdziecie w swoim mieście osoby, które rachunkowość mają w małym palcu. A gdy już jej przekażecie opiekę nad księgami, będziecie mieli czas zająć się już tylko zarabianiem dużych pieniędzy.

Tags: firmy, reklamy, księgi