Pozytywy i negatywy nauki rosyjskiego. Podstawowe informacje

Posted on 23/06/2023 8:01am

Jeszcze jakiś czas temu w naszej ojczyźnie niechętnie poznawaliśmy język naszych wschodnich sąsiadów. Było to rzecz jasna uwarunkowane politycznie. Przez to, że język rosyjski był we wszystkich szkołach obowiązkowy, został szybko znienawidzony, jako język ciemiężcy. Z drugiej strony, to właśnie znajomość rosyjskiego gwarantowała zrobienie wielkiej kariery we wszystkich krajach Bloku Wschodniego.

A przez cały ten okres dyskryminowaliśmy języki naszych innych słowiańskich pobratymców. Ukraiński czy białoruski były dla nas tylko odmianą rosyjskiego i nie mieliśmy w zwyczaju brać ich na poważnie, zwłaszcza, że mówiąc tylko po rosyjsku można się było bez trudu dogadać na terenie całego Związku Radzieckiego.

Jak? Możesz choćby tłumaczyć rodzime witryny internetowe - albo na odwrót. Rosyjskojęzyczna Sieć to bardzo wielu użytkowników, którzy ciągle się wzbogacają. Chociaż tak czy siak trzeba solidnie podejść do tematu wejścia do Rosji, ponieważ to raczej skomplikowane. Można również na ten przykład tworzyć artykuły po rosyjsku. Jeżeli będą porządne, zapewne będziemy mieć nabywców. Jednakże w przypadku rosyjskiego najgrubszą kasę mamy możliwość uzyskać na tłumaczeniach. A wiem co mówię, bo przecież sam jestem tłumaczem jęz. rosyjskiego - .

książka ukraińska
Author: felixum8888
Source: http://www.flickr.com
A przecież język ukraiński posiada piękną historię, także piśmienniczą. Ukraińcy posiadają własnych wspaniałych wieszczów narodowych oraz twórców literackich, dlatego nieporozumieniem jest wrzucać go do tego samego worka z językiem rosyjskim.

W szczególności tłumacz przysięgły języka rosyjskiego Warszawa może zarobić niemałe pieniądze. W wielkim błędzie są ci ludzie, którzy uważają, że filologia rosyjska nie jest w stanie dać niezłych pieniędzy. Oczywiście nie jestem jakimś krezusem finansowym, ale prawda jest taka, iż fachowy filolog, który uwielbia własny zawód, a więc pracuje do późnych godzin, może niemało zarobić. Mam ogromną nadzieję, że nieco przekonałem Ciebie. Chociaż i tak decyzja należy do Ciebie.

Piękno języka ukraińskiego to nie jedyny powód, aby się go nauczyć. Z racji tego, że Ukraina to nasz sąsiad, rozwija się nasza współpraca na płaszczyźnie ekonomicznej, a także kulturalnej. Powoływane są liczne wspólne instytucje i wydarzenia. Rodzimi przedsiębiorcy robią z partnerami z Ukrainy mnóstwo dochodowych interesów. Z tego powodu tak potrzebna jest znajomość tego języka. Jeśli pragniemy robić biznes z Ukrainą, powinniśmy potraktować ją jak poważnego partnera, który zasługuje na szacunek - na tej stronie.

Stąd też tłumaczenia rosyjski są dzisiaj niezwykle potrzebną usługą w tym środowisku. Wiele instytucji, przygotowując oferty dla swoich partnerów zza wschodniej granicy, musi korzystać z pomocy dobrego specjalisty, za które dużo płacą. Dlatego tłumacz języka rosyjskiego ma obecnie pełne ręce roboty. Jest to z pewnością niezwykle praktyczny zawód i warto się specjalizować w tym kierunku. Oczywiście, wymaga on dużego nakładu ciężkiej i systematycznej pracy, ale bez wątpienia ten trud prędko się opłaci. Najgorsze są pierwsze kroki, kiedy trzeba przebić się przez konkurencję i zdobyć stałych klientów. Tłumacz, który potrafi wyrobić sobie szacunek w tej branży, może dyktować indywidualne warunki i ustalać wysokie stawki.

Tags: Internet, tłumacz, fakty, Warszawa, strony internetowe, ludzie, Ukraina, decyzja, specjalista, ukraiński, naród