Protokół przekazania urządzeń do pracy okazuje się bardzo ważny

Posted on 23/10/2019 3:08pm

Protokół przekazania będzie przeważnie zatwierdzany przez pracownika


Gdy zatrudniamy się do określonej pracy i dostajemy narzędzia, które będą konieczne do wypełniania obowiązków, to zazwyczaj podpisujemy odpowiedni protokół przekazania. Zapewnia on świadomość firmie, że wiemy co dostaliśmy i że takie same przedmioty jej oddamy, w chwili kiedy będziemy się zwalniać.
praca
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com
Przez to również warto przestudiować taki protokół, sprawdzić czy wszystkie urządzenia się zgadzają i dopiero wówczas go zatwierdzić. Identyczny protokół będziemy podpisywać również wtedy kiedy będziemy odchodzić z zakładu, wtedy będziemy wiedzieć co powinniśmy oddać, a przedsiębiorstwo będzie musiała zatwierdzić, że wszystko otrzymała, dzięki czemu można będzie uniknąć przeróżnych, wzajemnych oskarżeń oraz nieporozumień. Co więcej im lepsze będzie wyposażenie naszego miejsca działania, tym lepiej będzie nam się pracować oraz tym wydajniej będziemy wykonywać nasze obowiązki, dlatego zakład powinien troszczyć się o jakość urządzeń, z których powinniśmy korzystać.

Wysokość składki zus ma szansę się przemieniać

To jak wiele pracujemy, czy używamy z jakichś nadprogramowych ubezpieczeń, na jaką umowę jesteśmy przyjęci, będzie posiadało spory wpływ na to, jaka wysokość składki zus będzie nas dotyczyła i ile miesięcznie pracodawca będzie przelewał na naszą emeryturę. Im ta składka będzie wyższa, tym większą emeryturę otrzymamy, a dodatkowo jeszcze będziemy mieli szansę liczyć na to, że różnorakie świadczenia również będą nam przysługiwały w wyższej jakości. Warto się dowiadywać jaka powinna okazać się wielkość tej składki, tak aby wszystko się idealnie zgadzało.


szef
Author: Charlie Kaijo
Source: http://www.flickr.com
Pracodawca powinien o tym wiedzieć

Musimy posiadać gwarancję, że pracodawca musi być na bieżąco z wszystkimi takimi informacjami, tak aby właściwie wywiązać się ze swoich obowiązków. Dlatego także należy dopilnować, by docierały do niego wszystkie zmiany w prawie, jakie będą się tylko pojawiały.

Tags: praca, ZUS, pracodawca, jakość, protokół