Przydatne gadżety i aplikacje komputerowe

Posted on 09/11/2019 7:24am

Wśród nowinek technologicznych nie brakuje informacji o coraz nowszych i udoskonalonych oprogramowaniach i gadżetach do naszych PC-ów. Naturalnie to, czego wymagamy, zależy nie tylko od naszych prywatnych upodobań, ale przede wszystkim od tego, do czego zazwyczaj jest nam potrzebny nasz komputer.

ochrona komputera w czasie pracy
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com
Obligatoryjnym oprogramowaniem, jaki powinien mieć każdy użytkownik PC-ta jest program antywirusowy. ESET to znana i niezawodna marka w tej dziedzinie. Najpopularniejszym programem rzeczonego producenta jest ESET NOD32 Antivirus. Ochrania nasz sprzęt przed wirusami, robakami, rootkitami oraz zabezpiecza informacje z kart kredytowych, loginy i hasła do kont bankowych. Choć jest to niezawodny i legendarny już program, istnieje jego rozszerzona odmiana - Eset Smart Security. Zdecydowanie warto stwierdzić, że ESET Smart Security jest mimo wszystko bardziej wartym polecenia oprogramowaniem, niż Eset NOD32 Antivirus, bowiem wzbogacono go w uzupełniające moduły, jak np. ochrona sprzętu komputerowego w przypadku kradzieży, zabezpieczenie przed botnetami, zapora firewall, kontrola rodzicielska, antyspam, zabezpieczanie urządzeń mobilnych (sprawdź informacje o programie winkalk). Jeśli chodzi o wyspecjalizowane oprogramowania kalkulacyjne, na pierwszym miejscu sytuuje się WinKalk. Jest to program służący do głównych wyliczeń geodezyjnych. Wariant podstawowy zawiera większość funkcji obliczeniowych niezbędnych dla każdego geodety. WinKalk zawiera także kilka modułów uzupełniających, jak moduł trasy, transformacji układów, czy rejestratora. Natomiast dla osób, których zawód polega przede wszystkimna tworzeniu tekstów obcojęzycznych, bardzo pomocne będą specjalistyczne klawiatury, jak np. klawiatura rosyjska. Co prawda możemy za pomocą specjalnych ustawień, przystosować polską klawiaturę do innego języka lub skorzystać z odpowiednich aplikacji, jednak przez dłuższy czas posługiwanie się cyrylicą bez specjalistycznej klawiatury, będzie bardzo trudne (klawiatura Titanium). Klawiatura rathgeber.pl/produkty/plyty-czolowe-i-klawiatury-foliowe rosyjska będzie więc idealną inwestycją w takiej sytuacji.

Okazuje się, że rynek komputerowy proponuje różnego rodzaju ułatwienia dla ludzi wykonujących niszowe zawody. Jednakże bez względu na wykonywaną pracę, każdy komputer powinien być odpowiednio chroniony. ESET oferuje oprogramowania antywirusowe przystosowane do osobistych wymagań wszystkich klientów.

Tags: komputer, klawiatura, hasło, ochrona