Różnorodne metody finansowania witryn internetowych oferujących przyjemność działania i oferowania.

Posted on 06/12/2018 7:30am

Prowadzenie bloga nie jest tak jasnym zadaniem, jakim komuś mogłoby się wydawać. Oczywiste jest, że sam fakt posiadania strony połączonej z naszym konikiem, czymś co kochamy robić, motywuje nas do pracy. Jednakże, brak zasobów finansowych w znacznym stopniu może nam skomplikować tą aktywność.

Google Analytics, AdSense screen
Author: Carrington
Source: https://www.flickr.com
Mnóstwo stron, zakładanych przez amatorów - ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę z pisaniem w sieci, egzystuje na bazie bloga. Dzieje się tak, iż po pierwsze, nie mamy póki co długookresowych planów na przyszłość, po drugie, nie posiadamy funduszy, które dałyby szansę nam na utrzymanie strony. Zaletą bloga jest dokładnie to, że nie musimy posiadać funduszy. Jednak są ludzie, którzy mimo braku konieczności finansowania swojej aktywności, umieją znaleźć możliwość, żeby jednak co nieco zyskać.

Aktywiści, którzy mają dryg do prac (zobacz umowa najmu lokalu wzór) ręcznych przygotowują konkursy z nagrodami umożliwiające im się rozpropagować. Następstwem tego jest powiększające się grono zainteresowanych chcących kupić, prezentowane przez autora strony, produkty.

Innym sposobem na samofinansowanie są różnorodne rodzaje reklam internetowych jak . Oczywiste jest, że elementarnym medium informacji w sieci jest witryna, która również w naszym przypadku doręcza informacje dotyczące oferowanych wyrobów bądź usług. Z powodów finansowych możemy na niej umiejscowić przykładowo banery.Do najbardziej wziętych należą banery główne, to znaczy ruchome albo statyczne umieszczone w górnej części witryny. Następną metodą, szczególnie irytującą penetrującego sieć, jest Pop-Up, czyli samootwierające się nowe okno przeglądarki prezentujące mrugające slogany i inne składowe reklamy. Ostatnio, często wykorzystywanym rozwiązaniem jest Top Layer, to znaczy krótka animacja nieprzekraczająca 30 sekund.

Alternatywą dla wszystkich wcześniej wyłonionych rozwiązań jest Google Adsense, czyli usługa bezpłatna, która umożliwia twórcom stron www zarabianie pieniędzy na wyświetlaniu trafnych reklam Google. Jej atut polega na braku wymogu posiadania zasobów programistycznych oraz kierowanie reklam do jej właściwych odbiorców. Wystarczy jedynie spełniać warunki, które określone są na stronie i założyć konto, aby z łatwością korzystać z oferowanych rozwiązań.

Tags: Google, Banery, reklamy, AdSense