Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Posted on 16/09/2020 8:03am

Kolejki w urzędach skarbowych i pocztowych w końcówce kwietnia mogą trwożyć. Jest metoda, by jej uniknąć.
Rozliczenie podatku PIT
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Własne zeznanie podatkowe możemy złożyć przez internet. Naprowadzamy, w jaki sposób to uczynić. Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się przez internet. Polacy z zapałem korzystają z owej możliwości.Aby rozliczyć się online w programie - rozliczenia - lub na witrynie trzeba oraz odnaleźć na pasku u góry strony zakładkę „PIT”. Gdy w nią wejdziemy, z kolumny po lewej stronie selekcjonujemy alternatywę „e-Deklaracje”. W tym dziale klikamy zaś w „Do pobrania”.

Tu wyświetli się indeks wszystkich oprogramowań, jakie należy zainstalować na komputerze, ażeby rozliczyć się przez internet. Osobom fizycznym najwygodniej korzystać ze znajdującego się tam programu „e-Deklaracje Desktop”, jako że PIT-y, jakie poślemy za jego pomocą do urzędu, nie będą wymagały elektronicznego podpisu. By program działał dobrze, musimy ściągnąć oprogramowanie Adobe Reader 9.

Zajrzyj do naszego serwisu i kontynuuj (https://www.effectglass.eu/pl/szklo-fasadowe/) interesujących wpisów. Jest ich tam sporo i wszystkie przygotowaliśmy z myślą o Tobie.

.0 albo nowsze.

podatki
Source: pixabay.com
Online możemy złożyć następujące blankiety: PiT-28, PiT 36, PiT-36L, PiT- 39, PiT-19a. W programie „e-Deklaracje Desktop” trzeba więc wyselekcjonować odpowiedni druk i dokładnie go wypełnić. Jeśli będziemy już gotowi do posłania deklaracji do urzędu, powinno się je podpisać. Ażeby tego dokonać, należy wpisać kwotę przychodu wykazanego w PIT-cie za poprzedni rok - sprawdź.

To przyciągający oko tekst, jednak oprócz tego sprawdź także inny zbliżony i równie nietuzinkowy wpis - my zalecamy to omówienie.Celowe będą też, rzecz jasna, imię a także godność, data urodzenia i tak zwany identyfikator podatkowy, jakim będzie nasz PESEL, jednakże jedynie w wypadku osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Po wyekspediowaniu e-PIT-a nieodzowne będzie zachowanie UPO zatem Urzędowego Poświadczenia Odbioru. To ono potwierdza, że złożyliśmy e-PIT-a w terminie.

Tags: Internet, firmy, PIT, on-line