System BAC – sprawne raportowanie i przegląd budżetów

Posted on 21/06/2018 9:03pm

Rozliczanie finansów należy do podstawowych i trudnych zarazem działań każdego przedsiębiorstwa. Dokładne budżetowanie usprawnia pochodzący z angielskiego system BAC, który pozwala na szybsze regulacje względem arkuszy kalkulacyjnych i efektywne rozliczanie się z projektów budżetowych. Efekty pracy w zespole dotyczą wszystkich stanowisk zarządzających, od szefa po wspierającego pracowników brygadzistę.
ręka podająca kartkę papieru
Source: flickr.com
Analizy i raportowanie - są długą i pochłaniającą robotą, szczególnie, gdy praca rozkładana jest na różne projekty. Za miarodajnym systemem rozliczania idą lepsze i celniejsze decyzje na każdym stopniu zarządzania w firmie. Księgowi coraz bardziej liczą się z systemem BAC – skraca on czas weryfikacji wszelkich statystyk, celniej analizuje odchylenia od planów, daje większe prawdopodobieństwo na korzystne zmiany na przyszłość. BAC usprawnia machinę pracy od samej góry, przez dyrektora finansowego po menedżera średniego szczebla. Wartości obliczane i przekazywane przez system BAC rozdzielimy na te dotyczące całościowego budżetu jak i budżetów cząstkowych, przypisywanych od początku właściwym menedżerom (zobacz zapraszam tutaj...). Eksperci oceniają, że BAC daje ponad połowę większą efektywność budżetowania względem realizacji przez arkusze excelowskie. Aplikacja koncentruje współczynniki w jednym miejscu, zaś same arkusze są wielotematyczne i niemożliwe do szybkiego spojenia w jedną całość.Author: iStock.com
W BAC wszystko mamy w jednym miejscu, a na dodatek nasze komputery nie muszą spełniać nie wiadomo jak wysokich wymagań systemowych. Dwurdzeniowy procesor jest bodajże największym wymogiem do spełnienia, poza nim parędziesiąt megabajtów przestrzeni na dysku, nieodpłatna baza danych MS SQL Express i darmowy serwer – oto wszystko potrzebne do instalacji aplikacji.
BAC to połączenie prostoty i gigantycznej porcji wiedzy dostępnej w jednym miejscu (poznaj dalsze informacje). Program posiada automatycznie ustawione progi budżetowe (górny i dolny), a ich wdrożenie weryfikują sygnalizatory. Oznaczone są pasującymi kolorami: czerwony oznacza niekorzystne wykorzystywanie potencjału, żółty niewielkie odchylenia, a zielony prawidłową dyslokację funduszy.
Zapoznanie się z machiną BAC to dla sprawnej kadry kwestia tygodnia. Im szybciej przedsiębiorstwo wdroży system tym szybciej odczuje pozytywne zmiany.

Tags: praca, Księgowość, budżet, Aplikacja