Towary w Polsce, czyli zadania firm importujących z Chin

Posted on 25/05/2022 10:12am

Do grona najważniejszych partnerów handlowych Polski dołączyły Chiny. Wzrasta nie tylko import produktów z Chin do naszego państwa, ale my również każdego roku zwiększamy liczbę produktów wysyłanych do tego państwa. Handel z Chinami nie jest jednak prosty, zwłaszcza dla firm, które dopiero raczkują w handlu z państwem chińskim.

towar z chin
Author: Bryan Ochalla
Source: http://www.flickr.com
Importerzy z Chin w Polsce stają przed bardzo trudnym zadaniem. W handlu z państwem Chińskim obowiązują całkowicie inne standardy niż te, które stosowane są w kontaktach z partnerami pochodzącymi z USA bądź z Europy Zachodniej. Początkujący importerzy z Chin w Polsce napotykają zwłaszcza na dużą barierę językową, często rozpoczynający swoją pracę importerzy nie znają także obowiązujących w Chinach procedur i artykułów prawnych - przejdź do witryny. Przedsiębiorstwa, które dopiero zaczynają swoją działalność w państwie chińskim powinny więc bardzo uważać, by nie zostać oszukanym, co podobno w relacjach z firmami z Chin zdarza się niezwykle często.

Przejdź na stronę twórcy (https://prezero.pl/gospodarowanie-odpadami/) - tam odnajdziesz wiele zajmujących treści, które rozszerzą Twą wiedzę na opracowany tu świeży temat.

Stosowaną często praktyką jest podawanie nieistniejące numeru konta bankowego. Zdarza się także, że importerzy nawiązują relacje z firmami, których tak naprawdę pod względem prawnym nie ma. To chyba największe pułapki, które czekają na polskich importerów. Państwa będące członkami Unii Europejskiej, w tym także i Polska, nie podpisały z państwem chińskim umowy pozwalający na wolny handel. Oznacza to, że przywożąc produkty z państwa chińskiego, firmy z Polski muszą posiadać różnego rodzaju licencje, pozwolenia i inne dokumenty. Najbardziej znaczącym dokumentem, który powinna posiadać firma chcąca importować produkty z Chin jest licencja eksportowa. Warunkiem dopuszczenia artykułów z Chin na polski rynek jest posiadanie przez nie oznaczenia CE lub posiadanie certyfikatu ISO. Mimo tych niewątpliwych utrudnień współpraca z Chinami się rozwija. Jakość towarów produkowanych w Chinach jest bardzo różna, nie zawsze są one tandetne. Wszystkie są za to bardzo tanie.http://lexperts.pl/ - więcej na tej stronie/J]
Chiny
Author: Richard Barton
Source: http://www.flickr.com
Z Chin przywozimy między innymi ubrania, damską bieliznę, buty, produkty oświetleniowe, produkty oraz półprodukty elektroniczne, akcesoria potrzebne przy produkcji mebli. Wśród artykułów importowanych z terenu państwa chińskiego są również zabawki dla dzieci, zrobione z plastiku kwiaty, kosmetyki, bożonarodzeniowe artykuły dekoracyjne.

Tags: zabawki, rynek, działalność, import